Psychoterapia w Warszawie pomaga w pokonywaniu trudności i leczeniu zaburzeń. Jest to metoda rozmowy, która w zależności od nurtu może przyjmować rozmaite formy.
Profesjonalną terapię indywidualną w Warszawie oferujemy w MindHealth. Sprawdź listę dobrych psychoterapeutów i umów się.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, diagnosta i psychoterapeutka, zajmuje się diagnozą dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapią osób dorosłych i młodych dorosłych.
Psycholog diagnosta, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Anna Kawecka to psycholog diagnosta przyjmujący w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth Sielecka.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Ma doświadczenie w pracy z Pacjentami przy ich diagnozowaniu oraz prowadzeniu terapii.
Psycholog diagnosta, Psycholog
Mgr Joanna Szymczuk - Psycholog przyjmująca w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth Sielecka
Psycholog diagnosta
Psychoterapeuta młodzieży w MindHealth Sielecka. Przyjmuje pacjentów od 14 roku życia oraz młode osoby dorosłe.
Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Barbara Janiec jest psychologiem, psychoterapeutą oraz autorką publikacji o charakterze psychoedukacyjnym. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Anna Nowowiejska psycholog, psychoterapeuta oraz trener. Prowadzi terapie nakierowane na szerokie spektrum zaburzeń dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Spis treści
Definicja psychoterapii w medycynie według Cambridge Dictionary obejmuje sposób leczenia chorób natury psychicznej poprzez rozmowę i omówienie problemu z Pacjentem, zamiast podawania leków (farmaceutyków). Z kolei słownik języka polskiego określa pojęcie psychoterapii jako sposobu leczenia zaburzeń psychicznych poprzez oddziaływanie na psychikę Pacjenta:
Działania terapeutyczne mają na celu m.in. uświadomienie Pacjentowi jego problemu, a poprzez interpretację zachowań, pomóc zmodyfikować jego stosunek do siebie. Psychoterapia to metoda stosowana głównie w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego (również problemów psychologicznych, zaburzeń behawioralnych). Pod wpływem oddziaływania psychoterapeutycznego zmienia się funkcjonowanie umysłu, a sam proces może przynieść głębokie, długotrwałe i oczekiwane zmiany. Terapia to przede wszystkim:
Po przeanalizowaniu sytuacji Pacjenta, zdefiniowaniu problemu i postawionej diagnozie terapeuta przyjmujący w poradni decyduje o tym, w jaki sposób i jak wesprzeć terapią zdrowie psychiczne Pacjenta. W leczeniu zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży oraz rodzin i małżeństw sugeruje się np. terapię opartą na podejściu systemowym.
Z kolei w przypadku leczenia poważnych zaburzeń natury psychicznej, takich jak m.in. psychoza, zaburzenia afektywne lub wieloletnie uzależnienia od środków psychoaktywnych, psychoterapia jest częścią kompleksowego oddziaływania terapeutycznego.
W ww. przypadku psychoterapia i farmakoterapia mogą być prowadzone w sposób zintegrowany lub rozdzielony.
Zintegrowane leczenie prowadzi jeden klinicysta (zwykle psychiatra), a leczenie rozdzielone jest prowadzone przez przynajmniej dwóch specjalistów: psychiatrę i psychoterapeutę.
>Forma leczenia równoległego jest wskazana w niektórych przypadkach zaburzeń psychicznych, jednak o tym decyduje lekarz prowadzący. Istnieje wiele argumentów dowodzących skuteczności łączenia leczenia farmakoterapii i psychoterapii — w tym m.in:
Z psychoterapii warto skorzystać w ramach samodoskonalenia, rozwijania siebie, swojego potencjału i umiejętnego korzystania ze swoich zasobów. Proces terapeutyczny przeprowadzony u boku specjalisty pozwala odnaleźć nowe możliwości w życiu zawodowym i prywatnym.
Terapia indywidualna w Warszawie jest w 100% skoncentrowana na potrzebach osoby korzystającej z usługi psychoterapeutycznej.
Aby relacja terapeutyczna była satysfakcjonująca i przynosiła dobre rezultaty, bardzo ważne jest odpowiednie porozumienie między specjalistą a Pacjentem, to jednak nie wszystko, co decyduje o sukcesie. Oprócz cech osobowościowych takich jak empatia, życzliwość, zdolność do szybkiego nawiązywania relacji i umiejętność aktywnego słuchania, bardzo duże znaczenie mają kwalifikacje terapeuty.
Psychoterapeuci przyjmujący w warszawskich placówkach MindHealth legitymują się nie tylko ukończonymi studiami psychologicznymi i zdobyciem uprawnień umożliwiających prowadzenie terapii w poszczególnych nurtach wystawionych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Mogą pochwalić się także wieloletnim doświadczeniem w zakresie psychoterapii, dbałością o ciągły rozwój zawodowy i regularną superwizją oraz — w razie potrzeby — terapią własną.
Wszyscy zatrudnieni u nas eksperci zdrowia psychicznego zachowują pełną dyskrecję, a ich priorytetem jest dostosowanie metod pracy do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.
Terapie dzielą się przede wszystkim ze względu na liczbę osób zaangażowanych w proces terapeutyczny, a więc na:
Psychoterapia jest formą specjalistycznej pomocy skierowaną do:
W terapii określonych zaburzeń wskazane jest stosowanie zindywidualizowanego podejścia, które wynika z diagnozy, przyczyn powstałych zaburzeń i rodzaju dysfunkcji. Psychoterapeuci opierają swoją wiedzę m.in. na dziedzinie zajmującej się klasyfikacją i opisywaniem odchyleń od prawidłowego stanu psychicznego Pacjenta, czyli psychopatologii.
Najczęściej stosowane przez specjalistów w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Warszawie nurty psychoterapii to m.in.:
Podejście dobierane jest indywidualnie z uwzględnieniem sytuacji życiowej Pacjenta i specyfiki trudności, z którymi się on mierzy.
Problemy, z którymi warto zwrócić się do psychoterapeuty w Warszawie, to m.in.:
Ogólnie przyjmuje się, że psychoterapia jest podstawową metodą leczenia w przypadku:
Psychoterapia prowadzona w warszawskich placówkach MindHealth jest również skutecznym elementem w trakcie długotrwałego leczenia chorób somatycznych. Niejednokrotnie włączana jest jako metoda postępowania rehabilitacyjnego – w tym dotyczącego zaburzeń psychicznych.
Do zadań terapeuty prowadzącego terapię indywidualną w warszawskich placówkach MindHealth należy m.in.:
Indywidualne spotkanie z terapeutą w jednej z placówek MindHealth w stolicy to koszt 190 zł za sesję*. Wybierając od razu pakiet pięciu spotkań, zapłacisz łącznie 870 zł*. Cena jest niezależna od nurtu terapeutycznego. Dotyczy sesji trwającej około 45-50 minut.
Zapraszamy do zapisów do placówek Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Warszawie pod numerem telefonu 22 566 22 24 (jest to nasza ogólna infolinia, której konsultanci zarezerwują dla Ciebie wizytę w wybranej placówce) lub online za pośrednictwem sklepu internetowego.
Zapisując się przez internet, opłacisz wizytę z góry, zaś zapis telefoniczny nie wymaga od Ciebie wpłacania żadnych pieniędzy aż do momentu konsultacji.
Masz pytania? Zadzwoń do nas — jesteśmy do twojej dyspozycji!
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.