Chcesz zmienić swoje życie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Umów się na konsultacje u coacha w Warszawie. Zacznij pozytywną zmianę od rozmowy z naszym specjalistą – oferujemy profesjonalne wsparcie poparte wieloletnim doświadczeniem.
Sprawdź, co może dać Ci coaching – serdecznie zapraszamy do MindHealth. Nasze placówki mieszczą się w kilku miejscach w Warszawie.
Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy w ramach NFZ, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Coach
Magister Anna Nowowiejska psycholog, psychoterapeuta oraz trener. Prowadzi terapie nakierowane na szerokie spektrum zaburzeń dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Najogólniej, pojęcie to można definiować jako proces chęci zmian służący odkrywaniu własnych zasobów, potencjału i predyspozycji, a także samodoskonaleniu, pogłębianiu wiedzy o sobie i rozwojowi osobistemu. Dzięki konsultacjom z coachem wzmocnieniu ulegają posiadane zasoby a optymalizacji – działania związane z karierą, życiem osobistym i rodzinnym. Klientom łatwiej jest realizować pragnienia i wprowadzać zmiany w swoim życiu.
Coaching to forma współpracy coacha z klientem skupiająca się między innymi na rozwoju osobistym klienta przy pomocy zintegrowanego podejścia, odpowiednich technik i narzędzi psychologicznych stosowanych przez trenera. Spotkania z naszym specjalistą pozwalają efektywnie wykorzystać refleksje nad teraźniejszością – tak, by skoncentrować się na perspektywicznych celach. Coaching jest procesem wymagającym pełnego zaangażowania dwóch stron – klienta oraz trenera.
Właściwie w każdym wieku może pojawić się moment, w którym zaczynamy zastanawiać się nad swoim życiem, osiągnięciami, pragnieniami czy marzeniami. Pojawiają się refleksje dotyczące tego, co jest obecnie i tego, co czeka nas w przyszłości. Często pojawia się poczucie życiowej stagnacji, a nawet pasywizm w kontekście braku energii i zobojętnienia. Profesjonalnie poprowadzony coaching może wtedy wiele zmienić.
Czym charakteryzuje się coaching? Najważniejsze cechy i zalety, które warto wymienić to:
Rozmowy z coachem nie tylko odkrywają mocne strony i ukryte predyspozycje klienta. Coaching, dzięki praktycznym wskazówkom oraz pobudzonej motywacji, pomaga ludziom osiągnąć zmianę, doskonalić się i nieustannie rozwijać.
Podczas spotkań coach porusza wiele istotnych kwestii wpływających na zachowania i umiejętności klienta. Rozmowa dotyczy między innymi poczucia skuteczności, tożsamości czy sposobów na pokonywanie lęków i ograniczeń. Jednym z elementów terapii jest osiąganie równowagi między życiem zawodowym a czasem poza karierą (WLB; Work-Life Balance).
Dzięki odpowiednio poprowadzonym spotkaniom, standaryzowanym metodom oraz technikom interwencyjnym, specjaliści psychologii rozwoju osiągają zauważalny sukces – zadowolenie klienta mierzone jego osobistymi osiągnięciami.
Coaching wykorzystywany jest w wielu obszarach, w kontekście różnych dyscyplin na całym świecie. Znajduje zastosowanie m.in. w:
Podstawowe cele coachingu to rozwój osobisty i zawodowy klienta, poprawa efektywności podejmowanych działań, podniesienie kompetencji oraz usuwanie przeszkód i barier psychologicznych powstrzymujących realizację marzeń i aspiracji.
Zastanawiasz się, czy coaching jest dla Ciebie? Jeżeli chcesz poprawić dotychczasowe relacje w życiu osobistym, odkryć swój potencjał i zmienić nastawienie do życia, jak najbardziej powinieneś skorzystać z usług profesjonalisty. Coach pomoże w planowaniu kariery, wskaże drogę realizacji założonych celów i nauczy Cię na nowo czerpać satysfakcję z życia zawodowego.
w 37% „typowym” coaching klientem
jest osoba mająca od 35 do 44 lat
- Raport 2020 ICF
Global Coaching Study: Executive Summary
Koszt stacjonarnej konsultacji osoby dorosłej z Coachem w Warszawie to 250 zł.*
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje coachingu: coaching indywidualny (coaching personalny, osobisty) – samodzielną współpracę klienta z coachem, a także coaching grupowy (zespołowy, team coaching) – podnoszenie efektywności zawodowej zespołu.
Ponadto, wyróżnia się m.in.:
Coachingiem osobistym nazywamy proces zmiany mający na celu m.in: samodoskonalenie i stawanie się bardziej samowystarczalnym, rozwój kariery poprzez efektywniejszą pracę z innymi osobami i osiąganie satysfakcji z wykonywanych zajęć, a także naukę skutecznej komunikacji.
Coaching osobisty to również profesjonalne wsparcie klienta w odnajdywaniu własnych rozwiązań, ustalanie i podejmowanie działań ukierunkowanych na osiąganie wyznaczonych celów oraz uczenie się większej odpowiedzialności za zobowiązania i działania.
Do elementów coachingu zawodowego zalicza się natomiast m.in.:
Zachęcamy do spotkań z naszymi specjalistami w warszawskich Centrach Zdrowia Psychicznego MindHealth. Coaching jest sposobem na wypracowanie wymiernych korzyści, takich jak:
klienci oczekują, aby ich trenerem była osoba
posiadająca odpowiednie kwalifikacje
potwierdzone certyfikatem [udokumentowane]
- Raport 2020 ICF
Global Coaching Study: Executive Summary
Zaangażowanie coacha w rozmowę z klientem wymaga od specjalisty wielu umiejętności, takich jak aktywne słuchanie, championing czy eliminowanie swoich przekonań. Z kolei poszczególne kompetencje wymagają równie niezbędnego doświadczenia i praktyki.
Istotnym w pracy trenerskiej jest wykorzystywanie 3 poziomów słuchania:
Podstawowe kompetencje coachingowe wg ICF International Coaching Federation (Międzynarodowa Federacja Coachingu):
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.