Jeśli Twoja pociecha przeżywa trudny okres lub niepokoi Cię jej zachowanie, warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego.
W rozwiązywaniu problemów najmłodszych pomoże psycholog dziecięcy w Poznaniu. Dbając o komfort Pacjenta, specjalista zdiagnozuje problem i zaproponuje najlepszą formę terapii.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Weronika Loch ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego przy UAM. Udziela wsparcia i konsultacji osobom, które ukończyły 3 rok życia, zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi oraz adaptacyjnymi.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Patrycja Bąk ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w m.in szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, przychodniach lekarskich oraz punkcie kryzysowych interwencji.
Psycholog dziecięcy, Psycholog
Absolwentka psychologii na UAM w Poznaniu, uczestniczka wielu szkoleń i kursów zawodowych. Zdobywała doświadczenia zawodowe w szpitalu psychiatrycznym, placówkach oświatowych i prywatnym gabinecie. Przyjmuje w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dziecięcy, Seksuolog
Psycholog dziecięcy i seksuolog mgr Agnieszka Pachela przyjmuje w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu. Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Zajmuje się konsultacjami, edukacją i poradnictwem z zakresu seksuologii, kryzysów życiowych i problemów emocjonalnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Julia Paszkiewicz dyplomowany psycholog i psycholog dziecięcy. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ze specjalnością psychologia kliniczna i przygotowanie pedagogiczne.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Lena Smolarek psycholog udzielający konsultacji oraz wsparcie psychologicznego Pacjentom od 6 roku życia. Pomaga Pacjentom w kryzysach życiowych, z zaburzeniami i chorobami psychicznymi oraz trudnościami w relacjach.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dziecięcy jest specjalistą, który pomaga dotrzeć do źródła problemu dziecka, a wspólnie z rodzicami (opiekunami) wypracowuje najlepszą formę wsparcia. Działalność korekcyjno-wyrównawcza pozwala zminimalizować lub usunąć braki rozwojowe dziecka.
Psychologowie dziecięcy w poznańskiej placówce MindHealth zajmują się m.in.:
Zdrowie psychiczne dzieci określa się jako istotnie bardziej złożone od zdrowia psychicznego dorosłych. U dzieci obserwuje się znaczne zmiany, pojawiające się w trakcie tzw. skoków rozwojowych (wraz z wiekiem). Psycholog dziecięcy jest specjalistą zdrowia psychicznego, mający szeroką wiedzę na temat psychologii rozwoju człowieka.
Jako jedna z subdyscyplin psychologii, koncentruje się ona na badaniu wzrostu, rozwoju i zmian w zachowaniu w poszczególnych okresach życia. Każdy z tych etapów cechuje się odmiennym funkcjonowaniem dziecka i rozwojem umiejętności a tym samym pojawiających się, potencjalnych problemów: rozwojowych, społecznych, emocjonalnych i tych związanych z zachowaniem.
Problemy dzieci zależą w dużej mierze od ich wieku. Z jakimi trudnościami najczęściej spotykają się maluchy i starsze dzieci oraz ich opiekunowie?
Wczesne dzieciństwo:
Średnie i późne dzieciństwo:
Okres dorastania:
Zachęcamy do skorzystania z poradnictwa psychologicznego dedykowanego dzieciom. Rodzice (opiekunowie) w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów, objawów, zachowań – powinni niezwłocznie udać się po profesjonalną pomoc.
Wizyta u psychologa dziecięcego w Poznaniu jest zalecana w przypadku, gdy dziecko:
Ponadto sygnałami alarmującymi dla rodziców powinien być:
Dobry psycholog dziecięcy w atmosferze empatii podejmuje z dzieckiem rozmowę, starając się dowiedzieć jak najwięcej o jego problemie. W gabinecie specjalista pozwala się dziecku bawić, rysować, oglądać książeczki, układać klocki. Każda czynność jest prowadzona w taki sposób, aby zbudować pozytywną atmosferę w gabinecie psychologicznym, umożliwić lub ułatwić chęć otworzenia się dziecka przed psychologiem i stworzyć więź zaufania. Jednocześnie specjalista ma okazję obserwować małego Pacjenta i wyciągać wnioski. W razie potrzeby przeprowadza także wywiad z rodzicami i/lub rodzeństwem bądź przeprowadza testy.
Każde dziecko, które jest Pacjentem w gabinecie psychologicznym, traktuje się jako odrębne indywiduum, zatem nie można przyjąć tej samej metody oddziaływania psychologicznego w każdym przypadku.
Jeśli psycholog poprosi o to wcześniej, warto przygotować dziecko na samodzielną rozmowę ze specjalistą, podczas pierwszego spotkania (lub poinformować, że odbędzie się to podczas późniejszych spotkań).
Opiekunowie powinni ze sobą zabrać wszystkie dokumenty związane z sytuacją zdrowotną dziecka, w tym wcześniejsze opinie psychologiczne oraz opinia wychowawcy lub pedagoga szkolnego.
Jeśli rodzice czują, że problemy, które pojawiły się w życiu dziecka, są bardzo trudne (lub wręcz niemożliwe) do samodzielnego rozwiązania, konsultacja z psychologiem dziecięcym w Poznaniu będzie dla nich nieocenionym wsparciem. Zaburzenia lękowe, kontakt z substancjami psychoaktywnymi czy poważne problemy emocjonalne dziecka mogą okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli rozmowa ojca lub matki z dziećmi nie poprawia sytuacji, warto, by także rodzic skorzystał z pomocy. Nie jest to oznaka słabości, ale wyraz troski. Już na pierwszym spotkaniu z psychologiem dziecięcym można usłyszeć wiele cennych rad i rozwiać wątpliwości, a dalsza terapia może przynieść znaczącą poprawę relacji i funkcjonowania nie tylko małego Pacjenta, ale i całej jego rodziny.
Szczególne znaczenie ma poznanie potrzeb dziecka związanych z zachodzącymi w jego życiu zmianami: pojawienie się nowego rodzeństwa, separacja lub rozwód rodziców, a nawet zmiana szkoły czy przeprowadzka to wydarzenia, które mogą znaleźć odzwierciedlenie w różnych problemach. Konsultacje ze specjalistą pozwolą zrozumieć mechanizmy rządzące psychiką najmłodszych i podjąć dostosowaną do ich potrzeb terapię.
Cena konsultacji z psychologiem dziecięcym w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu wynosi 170 zł*. Wizytę można odbyć stacjonarnie w placówce na ul. Woźnej 14 w Poznaniu lub porozmawiać z psychologiem w formie telekonsultacji (rozmowy online bądź przez telefon).
Dla klientów, którzy chcą poddać się długotrwałej terapii, proponujemy pakiety wizyt, dzięki którym cena pojedynczej konsultacji z psychologiem jest niższa.
Zapraszamy do zapisów do psychologa dziecięcego w Poznaniu pod ogólnopolskim numerem telefonu Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth: 22 566 22 24.
Na pierwsze spotkanie lub terapię można umówić się też online: za pośrednictwem sklepu internetowego.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.