Psycholog dziecięcy to osoba pracująca z Pacjentem w wieku rozwojowym. Celem pomocy specjalisty jest diagnoza problemów (zaburzeń), a także poradnictwo rodzicielskie.
Polecamy konsultacje z psychologiem dziecięcym we Wrocławiu, które oferuje tutejsza placówka MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży, Neuropsycholog
Magister Katarzyna Weryho-Karczewska jest absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej na kierunku psychologia, o specjalizacji klinicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłońskiego i w Grupowej Praktyce Lekarskiej Pro-Familia.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Małgorzata Stoch - Teodorczyk jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia ze specjalizacją psycholog dziecięcy i terapeuta pedagogiczny. Przyjmuje pacjentów od 3 roku życia.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Karina Michalak – psycholog i psycholog dziecięcy. Udziela konsultacji, wsparcia i poradnictwa psychologicznego Pacjentów od 2 roku życia zmagających się z problemami z regulowaniem emocji, zaburzeniami lękowymi oraz komunikacją.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog dziecięcy przyjmujący w MindHealth we Wrocławiu. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i doświadczającymi różnorodnych problemów i zaburzeń. Można zapisać się do niej na konsultacje psychologiczne w języku polskim lub angielskim.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dziecięcy pomaga we wszystkich trudnościach młodych Pacjentów. Może też zaproponować terapię rodzinną, w trakcie której pracuje także z rodzicami i — ewentualnie — z rodzeństwem.
Wielu rodziców martwi się, że wizyta u psychologa to pewnego rodzaju stygmatyzacja, która utrudni późniejsze funkcjonowanie naszej pociechy. Jednak to właśnie obawy mogą przynieść wiele niepotrzebnych problemów w przyszłości, np. pogłębić istniejący u dziecka problem, rozwijając się w pełnoobjawową chorobę.
Jeśli rodzice (opiekunowie) dziecka nie mają pewności, czy zachowanie jest odpowiednie dla danego wieku, warto skonsultować ten fakt z psychologiem, aby upewnić się, czy wszystko jest w porządku lub ustalić, w jaki sposób wspierać problemy dziecka.
Psycholog to wsparcie dziecka i niezbędna pomoc w rozwiązywaniu różnorodnych problemów. Dla rodziców – niewątpliwie istotna rozmowa o rozwoju dziecka, rozwianie ewentualnych wątpliwości lub podjęcie decyzji o cyklicznych spotkaniach czy specjalistycznej pomocy rodzinie, której celem jest m.in.:
Do psychologa dziecięcego we Wrocławiu można udać się również w celu ogólnego zdiagnozowania rozwoju dziecka (bilans) lub podjęciu decyzji o treningu umiejętności społecznych.
Sygnałami alarmującymi dla rodziców powinny być tak naprawdę wszystkie problemy wychowawcze, z którymi przez dłuższy czas nie potrafią samodzielnie sobie poradzić. Wskazaniami do skorzystania z pomocy są przede wszystkim następujące trudności:
Wskazaniami do zapisania się na wizytę do specjalisty zdrowia psychicznego dzieci są także podejrzewane lub stwierdzone już:
Osoby praktykujące w gabinetach psychologicznych wpierają dziecko i rodzinę (opiekunów) w szeroko rozumianym zakresie. Warto uświadomić Pacjentom, że konsultacja psychologiczna to nie tylko sama rozmowa (choć niewątpliwie nią jest), ale niezbędna i nieoceniona pomoc w sytuacji rozpoznanego kryzysu, trudnego doświadczenia, nagłej i nieprzewidzianej sytuacji życiowej.
Z pomocy psychologicznej korzysta wiele osób, które szukają specjalistycznego wsparcia. Można więc sobie wyobrazić, jak trudne dla dziecka są jego problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić, skoro nawet osoby dorosłe (wydawałoby się – bardziej doświadczone) korzystają z usług psychologicznych.
Dziecko może nie potrafić wyrażać swoich odczuć i radzić sobie z trudnymi emocjami. Dlatego tak ważne jest, aby umiejętnie odczytywać sygnały wysyłane przez dziecko lub dostrzegać zmiany w sposobie zachowywania się.
Ponieważ w leczeniu ogromną rolę odgrywa najbliższe środowisko, terapia nierzadko opera się na bliskiej współpracy z rodzicami. Rozmawiając z dziećmi i od lat obserwując pojawiające się w ich życiu trudności, dorośli są najlepszym „źródłem” wiedzy dla pracującego z najmłodszymi specjalisty. Z tego względu psychoterapeuta bardzo często prosi o ich udział w pierwszym i/lub kolejnych spotkaniach.
Nie można też nie docenić potencjału terapeutycznego, jaki mają do dyspozycji opiekunowie. Psycholog spotyka się z dziećmi tylko w czasie trwających kilkadziesiąt minut sesji, mam i tata są zaś ze swoją pociechą cały czas: wdrożenie postępowania, jakie zalecił psychoterapeuta, może zdecydowanie przyśpieszyć postępy i pomóc na trwałe wyeliminować trudności.
To dzięki wizytom u psychologa opiekunowie mogą efektywnie wspierać swoje dziecko w kryzysie, którego przyczyną może być:
Konsultacja u specjalisty to pierwszy krok do poprawy sytuacji.
U starszych dzieci i dorastającej młodzieży pojawia się często potrzeba porozmawiania o swoim problemie z rówieśnikami, którzy stają się tym samym pierwszą grupą wsparcia w pokonywaniu kryzysu. Nie jest to pomoc równoznaczna ze wsparciem specjalistycznym w gabinecie psychologicznym, ma jednak bardzo duże znaczenie, dlatego warto uczulać dzieci na zauważanie problemów rówieśników i próby pomocy im.
Bardzo ważnym czynnikiem jest też oczywiście wsparcie ze strony rodziców. To oni są (zwłaszcza dla młodszych dzieci) podstawowym punktem odniesienia, oni mówią, co dziecko ma robić, a czego mu nie wolno. Za każdym razem jednak, gdy rodzice czują, że nie radzą sobie z problemem, powinni umówić się z dzieckiem na konsultację psychologiczną.
Wizyta u psychologa dla dzieci we Wrocławiu wiąże się z:
Pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego we Wrocławiu polega głównie na rozmowie. Specjalista zadaje małemu Pacjentowi i jego rodzicom pytania, które pozwalają poznać jego potrzeby i trudności. Podczas konsultacji psycholog obserwuje zachowanie dziecka i relacje rodzinne, starając się dowiedzieć jak najwięcej o problemach, które towarzyszą najmłodszemu w ostatnim czasie oraz o czynnikach, które mogły daną sytuację spowodować. Znaczenie mogą tu mieć również relacje z innymi dziećmi (rodzeństwem lub rówieśnikami) i innymi ludźmi spoza najbliższej rodziny (nauczycielami, opiekunami).
W wyniku wywiadu i ewentualnych testów psycholog dziecięcy we Wrocławiu decyduje o podjęciu psychoterapii lub skorzystania również ze wsparcia innych specjalistów (np. psychiatry, który wdroży także leczenie farmakologizne). Jeśli stwierdzi, że problemy emocjonalne dziecka lub zaburzenia zachowania są pośrednio lub bezpośrednio związane z sytuacją w domu, może dodatkowo zaproponować oddzielne konsultacje psychologiczne rodzicom lub zachęcić pacjentów do udziału w terapii rodzinnej.
Cena pojedynczej konsultacji u psychologa dziecięcego w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth we Wrocławiu wynosi 175 zł*. Jeżeli specjalista zaleci więcej spotkań, można wykupić pakiet wizyt, dzięki czemu cena każdej z nich jest niższa.
Wizyta może być stacjonarna lub telemedyczna.
Szukasz pomocy dla siebie i Twojego dziecka? Umów wizytę pod numerem telefonu 22 566 22 24. Poradnia psychologiczna przyjmuje też zapisy online: za pośrednictwem sklepu internetowego.
Pamiętaj, że im szybciej zostanie rozpoczęta praca terapeutyczna, tym szybciej będzie można zauważyć efekty. Z tego względu z decyzją o pierwszym spotkaniu nie należy zwlekać. Do niczego Cię ona nie zobowiązuje.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.