Pomoc psychologa bywa niezbędna, gdy przeżywa się kryzys lub doświadcza trudnych wydarzeń. Kiedy czujesz, że sytuacja Cię przerasta i jesteś mieszkańcem stolicy, umów się do poradni psychologicznej, aby uzyskać wsparcie.
Wykwalifikowanych psychologów w Warszawie znajdziesz w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth. Nasi specjaliści pomagają osobom w różnym wieku i w każdej sytuacji.
Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Katarzyna Janiec to psycholog oraz diagnosta, posiadająca kwalifikacje diagnosty i terapeuty integracji sensorycznej. Pracuje z pacjentami, wykorzystując swoją wiedzę psychologiczną oraz artystyczną.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Barbara Janiec jest psychologiem, psychoterapeutą oraz autorką publikacji o charakterze psychoedukacyjnym. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Anna Nowowiejska psycholog, psychoterapeuta oraz trener. Prowadzi terapie nakierowane na szerokie spektrum zaburzeń dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży, Neuropsycholog
Dr n. hum. Anna Pasławska-Turczyn jest absolwentką Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Sylwia Rozbicka ukończyła Psychologię Kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Odbyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”.
Psycholog
Magister Alina Zyber – Sochacka ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz szkolenie certyfikowanego psychoterapeuty uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia.
Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy w ramach NFZ, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Agnieszka Łączyńska - Zaremska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Psychologia. Jest psychologiem oraz psychoterapeutą.
Spis treści
Psycholog zajmuje się przeprowadzaniem testów, diagnozowaniem i udzielaniem specjalistycznej pomocy. Jedną z form tej ostatniej jest poradnictwo psychologiczne. Jego celem jest poszukiwanie sposobów rozwiązania problemów powodujących emocjonalny dyskomfort, usprawnianie komunikacji i radzenia sobie z trudnościami, wzmacnianie samooceny i promowanie zdrowia psychicznego. Nie należy go utożsamiać z psychoterapią, którą prowadzi część psychologów mających dodatkowe uprawnienia. Psychoterapia to metoda leczenia Pacjentów ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi. Słowo „psychoterapia” dosłownie oznacza uzdrawianie umysłu i duszy.
Psycholog w Warszawie pomaga uporać się z problemami i sytuacjami kryzysowymi. W trudnych sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Wizyty u tego specjalisty nie należy się wstydzić czy obawiać: podjęcie decyzji o niej jest dojrzałym i mądrym wyborem, pozwala bowiem lepiej poznać siebie i zmienić swoją sytuację życiową na lepsze.
Pomoc psychologa opiera się przede wszystkim na rozmowie. Specjalista słucha, zadaje pytania i zachęca do mówienia o emocjach i problemach. Zapewnia przy tym poczucie wygody i bezpieczeństwa. Do klientów odnosi się życzliwie, profesjonalnie i ze zrozumieniem. Nie ocenia, nie krytykuje i nie zawstydza. Dba również o prywatność, dlatego w gabinecie terapeutycznym nie trzeba się obawiać mówienia o swoich problemach: specjalistę obowiązuje tajemnica zawodowa.
Psycholodzy, w tym ci przyjmujący w warszawskich Centrach Zdrowia Psychicznego MindHealth, niosą pomoc w przypadku trudności emocjonalnych takich jak m.in.:
Psychologowie przyjmujący w MindHealth — Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie zajmują się także diagnozą psychologiczną zaburzeń i chorób, które wymagają dalszego leczenia (najczęściej w formie psychoterapii lub leczenia psychiatrycznego). Do najczęściej pojawiających się należą:
Zdarza się też, że po wstępnym rozpoznaniu psycholog w Warszawie kieruje Pacjenta na konsultację z innym specjalistą — np. neuropsychologiem (jeśli może wchodzić w rachubę zaburzenie neurologiczne) bądź seksuolgiem (gdy z problemami natury psychicznej łączą się te związane z życiem intymnym). Jeżeli problem jest bardzo poważny i może zagrażać życiu Pacjenta (np. ze względu na ryzyko samobójstwa), sama rozmowa nie wystarczy. W takim wypadku kieruje się go do szpitala psychiatrycznego.
Cena pojedynczej konsultacji psychologicznej w placówkach MindHealth zaczyna się od 200 zł*.
W przypadku chęci odbycia większej ilości spotkań istnieje także możliwość wykupienia od razu pakietu pięciu wizyt w cenie 920 zł*. Jest to tańsze rozwiązanie, ponadto motywuje do uczestniczenia w większej ilości konsultacji.
Wizyta w gabinecie psychologicznym zaczyna się od niezobowiązującej rozmowy, podczas której osoba prowadząca stara się dowiedzieć jak najwięcej o Pacjencie i problemie, z którym przyszedł on na terapię. Przybiera ona najczęściej formę wywiadu. Psycholog pyta o wiek, sytuację życiową, zawód, przebieg dotychczasowego leczenia i oczekiwania Pacjenta względem pomocy. W zależności od wyniku rozmowy zaleca następnie psychoterapię indywidualną, grupową, terapię par i rodzin lub inny sposób pomocy, który jest najwłaściwszy w danej sytuacji. Może się też zdarzyć, że na podstawie wywiadu zadecyduje o konieczności współpracy z innymi specjalistami.
Metody pomocy oferowane przez psychologów w placówkach Centrum Zdrowia Psychicznego w stolicy to m.in.:
Jeśli szukasz doświadczonego psychologa w Warszawie, zgłoś się do jednej z placówek MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 22 566 22 24. Na konsultację można się też umówić online za pośrednictwem sklepu internetowego.
Zapraszamy do kontaktu także rodziców dzieci i młodzieży: pomocą osobom niepełnoletnim zajmują się u nas specjaliści mający odpowiednie do tego doświadczenie i kompetencje. W naszych placówkach można też skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego w Warszawie na NFZ.
Wolisz porozmawiać ze specjalistą z własnego mieszkania? A może mieszkasz pod Warszawą i dojazd do centrum jest dla Ciebie kłopotliwy? Nie musisz przychodzić do gabinetu, aby uzyskać pomoc. Możesz też zapisać się na konsultację telemedyczną: specjalista zadzwoni do Ciebie lub połączy się z Tobą za pośrednictwem wideorozmowy.
W ten sposób nie zmarnujesz ani minuty na dotarcie na miejsce. Takie spotkanie może też być mniej stresujące: jeśli na początku trudno Ci jest otworzyć się w rozmowie „na żywo”, możesz skorzystać z tej możliwości, aby rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.