Zdrowie psychiczne jest zbyt cenne, by ignorować niepokojące objawy z nim związane. Choroby umysłu, tak jak schorzenia fizyczne wymagają profesjonalnej diagnostyki i odpowiedniego leczenia.
Opiekę i pomoc doświadczonych psychiatrów w Warszawie zapewnia Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health.
Lekarz medycyny Dorota Kuczborska-Majda ukończyła Akademie Medyczną we Wrocławiu i uzyskała specjalizację z psychiatrii osób dorosłych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem osób zmagających się z zaburzenia psychicznymi.
Krzysztof Zabłocki jest specjalistą psychiatrą, który swój tytuł zawodowy zdobył na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Współpracuje ze szpitalem Norra Älvsborgs Länssjukhus w Trollhättan w Szwecji.
Lekarz medycyny Małgorzata Supińska ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi.
Dariusz Kiełkiewicz ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, w 1995 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie andrologii oraz seksuologii. Studiował także na Uniwersytecie w Hamburgu na wydziale psychologicznym. Posiada kwalifikacje zawodowe z zakresu seksuologii, psychiatrii i chorób wewnętrznych.
Lekarz medycyny Bogdan Latecki jest specjalistą psychiatrii, posiadającym czterdziestoletnie doświadczenie w pracy. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.
Lekarz psychiatrii Sylwia Rogowska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała na Oddziale Leczenie Uzależnień w Gryficach, Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Dziennym.
Lekarz medycyny Aleksandra Gawryś-Żoch pracuje jako lekarz psychiatra od 2001 roku. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim.
Lekarz medycyny Katarzyna Lipiec – Hałdaś pracowała w Szpitalu Wolskim w Oddziale Psychiatrycznym na stanowisku ordynatora. Jest specjalistą z zakresu psychiatrii z długoletnim stażem pracy.
Lekarz medycyny Aleksander Górny jest psychiatrą, ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego, a specjalizację zdobył w 2012 roku w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Posiada kwalifikacje psychoterapeutyczne dzięki ukończeniu studiów podyplomowych.
Lekarz Anna Pławecka ukończyła Wydział Lekarski w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w diagnozie i leczeniu szerokiego spektrum zaburzeń psychicznych.
Psychiatria to interdyscyplinarna dziedzina medycyny. Jej specjaliści mają obszerną wiedzę (m.in. z zakresu neurologii, psychologii, farmakologii, endokrynologii) dotyczącą występowania problemów natury psychicznej w tym: objawów, przyczyn, przebiegu leczenia i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychogenicznymi. Działanie psychiatry ma również na celu zapobieganie występowaniu zaburzeń psychicznych.
Jako gałąź medycyny, psychiatria zajmuje się badaniem i stosowaniem biopsychospołecznych zasad w etiologii, ocenie, rozpoznaniu, leczeniu, rehabilitacji i zapobieganiu chorobom umysłowym, zaburzeniom emocjonalnym i behawioralnym, które mogą występować jako pojedyncze jednostki chorobowe lub jako zespół zaburzeń medycznych.
Wizyta u psychiatry jest równie niezbędna jak konsultacja z lekarzem innej specjalizacji w przypadku wystąpienia choroby fizycznej. Gdy choruje umysł, brak specjalistycznej interwencji psychiatrycznej lub psychologicznej, tylko pogłębia problem i może nasilać już występujące objawy. Dlatego warto zdecydować się na konsultację lekarską, aby omówić swój problem i podjąć niezbędne kroki ku wyzdrowieniu.
Obserwuje się, że jedną z przyczyn odwlekania wizyty u specjalisty z zakresu psychiatrii jest lęk przed społeczną stygmatyzacją. Stereotypowe myślenie Pacjenta w wielu przypadkach opóźnia zdiagnozowanie potencjalnie istniejącego zaburzenia natury psychicznej, a tym samym skutecznie odwleka potrzebę leczenia.
Tymczasem konsultacja ze specjalistą, jak z każdym innym medykiem, dotyczy sfery nierozerwalnie związanej z prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień. Obniżająca się jakość życia w przypadku Pacjentów ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi jest jednym z wielu powodów, dla których należy a nawet powinno się korzystać z bezwzględnie szybkiej interwencji lekarza psychiatry.
Trudno wymienić wszystkie alarmujące symptomy i sytuacje, które wymagają konsultacji ze specjalistą z zakresu psychiatrii. Umysł człowieka to system wzajemnych zależności, świadomości i poznania, warunkujący m.in. inteligencję, pamięć, rozumienie czy wyobraźnie.
Określa się jednak najczęściej występujące objawy zaburzeń i problemów natury psychicznej. Należą do nich:
Specjalistyczna pomoc psychiatryczna w Warszawie wiąże się z rozpoznaniem i zdefiniowaniem problemu, jak również z przeciwdziałaniem powstania zaburzenia natury psychicznej. Jeżeli podczas wizyty psychiatra stwierdzi, że istnieją podstawy do podjęcia leczenia, wdraża odpowiednią procedurę medyczną, w tym np. wsparcie farmakologiczne.
Do najczęstszych problemów, z jakimi Pacjent przychodzi do gabinetu psychiatrycznego, należą:
Koszt wizyty u psychiatry w warszawskim Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health zaczyna się od 240 zł.* Istnieje możliwość konsultacji telemedycznych.
Pierwsza wizyta u specjalisty z zakresu psychiatrii polega zwyczajowo na:
Nawiązanie z Pacjentem relacji terapeutycznej pozwala uzyskać od niego lub jego opiekunów istotnych z punktu medycznego informacji. Psychiatrzy przekazują i omawiają z Pacjentem opiekę zdrowotną, podejmowane czynności i szczególne potrzeby danej osoby.
Lekarz psychiatra tak samo jak psycholog nie ma uprawnień do prowadzenia psychoterapii. Zdarza się, że psychiatra kończy szkołę psychoterapeutyczną i wtedy prowadzi także psychoterapię [1]
Nurty terapeutyczne w psychoterapii:
Psychiatra podejmuje mnóstwo decyzji związanych z obecną i przyszłą sytuacją Pacjenta. Od trafnej diagnozy (rozpoznania) zależy czy i w jaki sposób Pacjent będzie leczony. Psychiatrzy – eksperci kliniczni, muszą rozumieć i stosować w praktyce umiejętności diagnostyczne, które pozwalają lepiej zrozumieć sytuację i stan zdrowia Pacjenta oraz poprawnie definiować psychopatologiczne dane kliniczne.
Trzymając się zasad etycznych wpisanych w wykonywany zawód zaufania publicznego, stosują jak najefektywniejsze umiejętności terapeutyczne w stosunku do Pacjentów zdiagnozowanych. Sprawowanie bezpośredniej opieki nad Pacjentami wiąże się ze skuteczną konsultacją, stosowaniem nabytych umiejętności i doświadczenia w podejmowaniu procesu leczniczego. Podstawą jest zatem m.in. odpowiednia komunikacja między lekarzem a osobą chorą.
Zawód psychiatry jest wpisany do KZiS – Klasyfikacji Zawodów i Specjalności, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania:
Europejskie ramy kompetencji w psychiatrii określają standardy kwalifikacji zawodowych w psychiatrii. Tym samym psychiatra:
Psychiatrzy dysponują zasobem wiedzy, umiejętności i postaw, które mają poprawić zdrowie psychiczne i dobrostan innych. Psychiatrom zależy na najwyższych standardach doskonałości opieki klinicznej i etycznego zachowania, oraz na ustawicznym doskonaleniu mistrzostwa ich dyscypliny. [2]
Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy doświadczonego psychiatry, umów się na konsultację ze specjalistą w jednej z Placówek Zdrowia Psychicznego Mind Health w Warszawie.
Zapisy przyjmowane są pod numerem 22 566 22 24 a także on-line, za pośrednictwem sklepu internetowego. Istnieje również możliwość telekonsultacji.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.