Tak jak osoby dorosłe – najmłodsi również zmagają się ze swoimi problemami. Dotyczy to zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i młodszych.
Wykwalifikowanego psychologa dla dzieci w Warszawie, który pomoże poradzić sobie z trudnościami, znajdziesz w placówkach MindHealth. Przyjmujemy także w ramach NFZ.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Katarzyna Janiec to psycholog oraz diagnosta, posiadająca kwalifikacje diagnosty i terapeuty integracji sensorycznej. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. Pracuje z pacjentami, wykorzystując swoją wiedzę psychologiczną oraz artystyczną. Konsultuje również w języku angielskim.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Barbara Janiec jest psychologiem, psychoterapeutą oraz autorką publikacji o charakterze psychoedukacyjnym. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii.
Psycholog dla młodzieży, Psycholog, Psycholog dziecięcy
Magister Oksana Tymińska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Psychologia. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi przeprowadzając konsultacje indywidualne, bądź grupowe w charakterze trenera TUS i terapeuty zajęciowego.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Maciej Sandomierski to doświadczony psycholog, psycholog dziecięcy i trener I i II stopnia, absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Warszawie na Wydziale Psychologii. Ukończył również Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego a także Treningu Interpersonalnego w prestiżowym ośrodku INTRA.
Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy w ramach NFZ, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Coach
Magister Anna Nowowiejska psycholog, psychoterapeuta oraz trener. Prowadzi terapie nakierowane na szerokie spektrum zaburzeń dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Psycholog diagnosta, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży, Neuropsycholog
Magister Anna Pasławska-Turczyn ukończyła studia psychologiczne ze specjalizacją kliniczną oraz osobowości na Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Jest absolwentką pedagogiki ze specjalizacją psychopedagogiki z profilaktyką społeczną na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Sylwia Rozbicka ukończyła Psychologię Kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Odbyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”.
Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy w ramach NFZ, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Agnieszka Łączyńska - Zaremska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Psychologia. Jest psychologiem oraz psychoterapeutą.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Doktor nauk społecznych Magdalena Kruk-Rogucka psycholog oraz psychoterapeuta systemowy. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi od 0 r. ż.
Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy w ramach NFZ, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Kamila Cholewińska psycholog, o specjalizacji klinicznej, absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Certyfikowany konsultant w sytuacjach kryzysowych, dyplomowany doradca zawodowy.
Psycholog dziecięcy z Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth to specjalista zajmujący się Pacjentem w wieku rozwojowym. Decyzja rodzica (opiekuna) o podjęciu konsultacji nie jest rodzicielską porażką, tylko świadomym, dojrzałym i mądrym wyborem.
Psycholog dziecięcy w Warszawie pomaga rodzicom rozwiązywać problemy (poradnictwo psychologiczne) oraz udziela niezbędnego wsparcia, mającego zmniejszyć lub usunąć powstałe nieprawidłowości/dysfunkcje np. w wyniku oddziaływania psychoterapeutycznego.
Pomoc psychologiczna wiąże się z:
Specjaliści z MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie mają niezbędne kwalifikacje i kompetencje do wykonywania zawodu oraz pracy z dziećmi i dorastającą młodzieżą. Każdy zatrudniony u nas psycholog dziecięcy zdobył niezbędną wiedzę i doświadczenie, które pozwala mu przeanalizować wszelkie czynniki biologiczne, psychologiczne, społeczne, kulturowe i rozwojowe, przyczyniające się do rozwoju problemów.
Taki specjalista posługuje się różnymi metodami, które umożliwią jak najdokładniejsze zebranie informacji o Pacjencie, a są nimi:
Poznanie i zrozumienie małego Pacjenta opiera się m.in. na sprawdzeniu tempa i poziomu rozwoju psychicznego dziecka, cechach jego osobowości, zainteresowaniach, talentach, ogólnej postawie (dzieci starsze) i istniejących zaburzeniach postępowania/zachowania. Narzędzia psychologiczne służą interpretacji, diagnozowaniu i dalszym podejmowaniu decyzji (formach postępowania).
Dbanie o dziecko to najważniejsze zadanie rodzica, a rodzicielstwo wiąże się z odpowiedzialnością i obowiązkiem. Opiekunowie małych Pacjentów powinni wspierać rozwój dziecka, odpowiadać na szczególne potrzeby, wychować w poszanowaniu i akceptowaniu innych.
Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy określa również obowiązek poświęcania czasu i uwagi, a ponadto wzmacniania wysiłków szkolnych dziecka (nauka, osiąganie celów, realizacja zamierzeń). Zatem potrzeba konsultowania się ze specjalistami to prawidłowa reakcja rodzica na bieżącą sytuację dziecka.
Im szybciej podjęta decyzja o rozmowie z psychologiem, tym większe prawdopodobieństwo uniknięcia poważnych konsekwencji na tle zdrowia psychicznego dziecka.
Sposób zachowania czy odreagowywania dziecka na określone wydarzenia może wzbudzać niepokój u rodzica (opiekuna). Ważne, aby jak najtrafniej odróżnić objawy, które mogą sugerować występowanie zaburzeń zachowania od tych wynikających z charakteru dziecka lub systemu wychowawczego stosowanego w domu.
W przypadku zaburzeń zachowania u diagnozowanego dziecka muszą zostać spełnione podstawowe kryteria (utrwalone wzorce zachowania), których występowanie obserwuje się na przestrzeni kilku miesięcy, a są nimi m.in.:
W przypadku zaburzeń mieszanych pewne objawy mogą spełniać kryteria diagnostyczne innych nieprawidłowości rozwojowych np. zaburzeń emocjonalnych z zaburzeniami zachowania. Podczas wydawania opinii, specjalista upewnia się, czy diagnozowane zaburzenie nie spełnia kryteriów innych, poważnych zaburzeń np. hiperkinetycznych czy osobowości dysocjacyjnej.
Problemy, z którymi możesz zwrócić się do psychologa dziecięcego w Warszawie to m.in.:
Myślisz o umówieniu się na wizytę w poradni psychologicznej, ale obawiasz się, że będzie to nieprzyjemne bądź stresujące doświadczenie? Niepotrzebnie! Doświadczony psycholog dziecięcy wie, jak pomóc dziecku i jego rodzicom.
Pierwsza wizyta u psychologa to tak naprawdę luźna rozmowa, w trakcie której Pacjent opowiada o tym, z czym ma problem. Specjalista zadaje także rutynowe pytania dotyczące wieku, sytuacji życiowej i historii ewentualnego dotychczasowego leczenia: pomagają one w postawieniu diagnozy i podjęciu decyzji o typie terapii lub nawiązaniu współpracy z innymi specjalistami zdrowia psychicznego (np. psychoterapeutą, logopedą).
Cena konsultacji u psychologa dziecięcego w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Warszawie wynosi 180 zł*. Wizyta może odbyć się stacjonarnie w jednej z naszych placówek lub w ramach porady telemedycznej.
Gabinety, w których nasi specjaliści świadczą pomoc psychologiczną dla dzieci w Warszawie, położone są w Śródmieściu (ul. Nowolipie 18) i na Mokotowie (ul. Racławicka 27). Do obydwu z łatwością dojedziesz komunikacją miejską lub własnym samochodem.
Aby umówić się na pierwszą lub kolejną wizytę w jednej z naszych poradni, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 22 5662224. Rezerwacji spotkania z psychologiem można także dokonać online, korzystając ze sklepu internetowego.
Zapraszamy do skorzystania z pomocy psychologa, który wesprze Cię w zadbaniu o dobro Twojego dziecka.
Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dzięki temu zapewniamy bezpłatną pomoc psychologiczną dla najmłodszych w Warszawie bez konieczności posiadania skierowania.
W placówkach MindHealth przy ul. Nowolipie (Śródmieście) i przy ul. Racławickiej (Mokotów) oferowane są:
Z usług psychologa dla dzieci na NFZ mogą skorzystać:
By umówić się na wizytę do poradni psychologicznej, Pacjent powinien mieć prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Zapisy przyjmowane są pod numerem 22 566 22 24.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.