Coaching to sposób oddziaływania na osobę lub grupę osób, dzięki wzmocnieniu ulegają posiadane zasoby a optymalizacji – działania związane z karierą, biznesem, finansami, relacjami interpersonalnymi czy zdrowiem.
Wsparcie profesjonalnego coacha oferują placówki Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Warszawie.
Magister Gabriela Droździel jest certyfikowanym trenerem, coachem, doradcą zawodowym oraz mediatorem. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Organizacja i Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz Psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Magister Anna Nowowiejska psycholog, psychoterapeuta oraz trener. Prowadzi terapie nakierowane na szerokie spektrum zaburzeń dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.
Psycholog i coach, przyjmuje w Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego w Toruniu przy ul. Jana Matejki. Ukończyła psychologię kliniczną i sądowo-penitencjarną, ma też certyfikaty wielu szkoleń (m.in. TUS, coaching, zespół stresu pourazowego).
Od wielu lat podkreśla się znaczenie procesu zwanego coachingiem. Czym jest coaching? To forma pracy skupiająca się na rozwoju osobistym klienta, przy pomocy zintegrowanego podejścia, odpowiednich technik i narzędzi psychologicznych.
Coaching jest raczej pomaganiem w uczeniu się niż nauczaniem. [1]
Dzięki współpracy/oddziaływaniu coacha, ustala się potencjał, silne strony i obszary rozwoju klienta.
Coaching ma rolę pomocniczą, nie jest szkoleniem, nie jest doradztwem, w jego ramach niczego się nie narzuca. [2]
Coaching cechuje się przede wszystkim efektywnym wsparciem ze strony coacha – specjalisty psychologii rozwoju. To dzięki dobrze poprowadzonemu procesowi wspierania rozwoju obserwuje się mierzalny sukces jego uczestników.
Współcześnie zauważa się, że coaching jest jedną z wiodących metod zarządzania na każdym szczeblu organizacji. Stosowane techniki interwencyjne i standaryzowane metody doskonalenia określonych umiejętności, wykraczają poza utarte programy szkoleniowe.
Coaching to planowany i dwustronny proces, w którym człowiek rozwija umiejętności i osiąga określone kompetencje poprzez rzetelną ocenę, ukierunkowaną praktykę i regularne sprzężenie zwrotne (feedback). [3]
Coaching to:
Cele coachingu:
Podczas pracy z coachem, porusza się wiele kwestii wpływających na zachowania i umiejętności, do których należą:
Coach to specjalista psychologii, w szczególności dyscypliny zajmującej się rozwojem człowieka. Na tej podstawie zbiera najpotrzebniejsze dane na temat indywidualnych różnic rozwojowych i zaobserwowanych cech klienta.
Dobry trener rozumie proces doskonalenia umiejętności a w swojej praktyce opanował różne style działania, metod i technik leżących u podstaw coachingu.
Coach to osoba komunikatywna, otwarta, obiektywna, kreatywna i zaangażowana. Dzięki swojej wiedzy i kompetencjom, potrafi skutecznie wydobyć z klienta to co najlepsze, identyfikując jednocześnie blokady, uniemożliwiające osiąganie korzyści.
Cena sesji coachingu w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health zaczyna się od 250 zł.* Istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji telemedycznych.
Spektakularne korzyści płynące z podjęcia decyzji o coachingu sprawiają często, że wypracowanie pozytywnej zmiany w jednym obszarze pociąga za sobą kolejne plany i marzenia. Coaching jest zatem sposobem na wypracowanie zysków w sferze zawodowej oraz w życiu prywatnym.
Coaching jest idealnym pomysłem, jeżeli:
Początków coachingu dopatrują się w pierwszych interwencjach consultingu i counselingu (poradnictwa psychologicznego), jako że w latach 60-tych dość często określano tym mianem poufną pomoc psychologiczną dla menadżera lub pracę konsultanta w firmie. [4]
Poddanie się procesowi coachingu u profesjonalisty w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health, to szereg korzyści i sposobów na wypracowanie swojego zadowolenia.
Podczas spotkań z klientem coach:
Czym charakteryzuje się coaching? Do najważniejszych cech współpracy z trenerem-coachem można zaliczyć:
Według założeń szkoły coachingu, rozwój wymaga samoświadomości i autonomii, a ponadto następuje w relacji z wykorzystaniem ukrytego potencjału.
Wymiarami coachingu są:
relacje:
cele:
odpowiedzialność:
proces:
zadania coacha:
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.