Psycholog dziecięcy specjalizuje się we wspieraniu najmłodszych i ich rodzin. Wykonuje testy, diagnozuje, opiniuje oraz udziela pomocy psychologicznej, edukacji, poradnictwa i doradztwa.
Wykwalifikowanego psychologa dla dziecka w Gdańsku znajdziesz w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health.
Mgr Sylwia Wysocka – Sollich to psycholog. Pomaga osobom dorosłym i dzieciom. Prowadzi również mediacje w sprawach cywilnych, karnych i nieletnich: pełni funkcję biegłego sądowego i jest wpisana do wykazu osób godnych zaufania uprawnionych do przeprowadzenia postępowania mediacyjnego. W Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdańsku przyjmuje zarówno Pacjentów indywidualnych, jak i rodziny oraz pary.
Psycholog i psychoterapeuta. Pomaga osobom dorosłym i dzieciom doświadczającym depresji, lęków i kryzysów życiowych. Ma doświadczenie w pracy w szerokim zakresie usług zdrowia psychicznego i edukacji (m.in. w przedszkolach, szkołach, ośrodkach interwencji kryzysowej i przeciwdziałania przemocy). Przyjmuje w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Gdańsku.
Psycholog i psycholog dziecięcy, zajmuje się pomocą Pacjentom z chorobami przewlekłymi, a także diagnozą i konsultacjami z zakresu szeroko pojętej psychologii. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji branżowych, na których bywała także prelegentką. Współautorka artykułu naukowego opublikowanego w International Journal of Environmental Research and Public Health.
W okresie dzieciństwa i dorastania najmłodsi stają przed wieloma wyzwaniami życiowymi. U niektórych z nich podczas realizacji tych zadań mogą pojawić się komplikacje. W takich sytuacjach przydatna jest pomoc psychologa dziecięcego w Gdańsku w formie diagnozy, konsultacji czy terapii.
Małe dzieci najczęściej doświadczają problemów związanych z umiejętnością relacji społecznych czy nabyciem poczucia odrębności i pewnej samodzielności funkcjonowania.
Najpowszechniejsze trudności dzieci w wieku szkolnym dotyczą realizowania zadań ucznia. Natomiast problemy dorastających pociech wynikają z nieadekwatnej reakcji na zachodzące w nich zmiany fizjologiczne, emocjonalne i relacyjne.
Poradnictwo psychologiczne to forma pomocy oferowana osobom zdrowym, które doświadczają problemów życiowych, trudności przystosowawczych i tzw. kryzysów rozwojowych. Służy identyfikacji potencjalnych sposobów rozwiązania problemów, usprawnianiu sposobów komunikowania się i radzenia sobie z trudnościami, wzmacnianiu samooceny i promowaniu zdrowia psychicznego. Poradnictwo nie jest psychoterapią, która stanowi jedną z metod leczenia Pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych.
Spotkanie z psychologiem dziecięcym może mieć charakter jednorazowej porady, serii wizyt lub terapii. W przypadku najmłodszych klientów, którzy nie umieją jeszcze mówić o swoich problemach, specjalista posługuje się specyficznymi metodami diagnozowania i komunikacji. Należy do nich np. obserwacja zabawy czy aktywności spontanicznej, zabawa kierowana, rysunek czy testy. Natomiast współpraca z młodzieżą ma wiele cech pracy z dorosłymi.
Sygnałem, który powinien nas skłonić do wizyty u psychologa dziecięcego w Gdańsku, jest nieosiąganie przez dziecko „kamieni milowych” w rozwoju. Specjalistę trzeba odwiedzić, jeśli dziecko nie bawi się, funkcjonuje w tzw. swoim świecie, ma problemy z nawiązywaniem relacji społecznych i komunikacją.
Wizyta u psychologa jest również wskazana w przypadku problemów wychowawczych czy demonstrowania przez dziecko nasilonych reakcji złości, smutku, agresji lub lęku.
Ponadto ze specjalistą należy się spotkać w razie specyficznych trudności pociechy w nauce (tzw. dysleksji) czy problemów w konfrontacji z wymogami szkolnymi.
Z pomocy psychologa trzeba też skorzystać, gdy zaobserwujemy u dziecka objawy uzależnienia (zarówno od substancji psychoaktywnych, jak i np. od komputera).
Specjalista będzie też wsparciem dla dziecka w przypadku trudnych zmian życiowych, np. rozwodu rodziców, śmierci kogoś bliskiego czy zachorowania na ciężką chorobę somatyczną.
W okresie dzieciństwa i dorastania mogą również wystąpić mniej lub bardziej nasilone zaburzenia psychiczne. Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaburzeń psychicznych doświadcza na świecie 10 proc. dzieci i młodzieży. Jednak większość przypadków pozostaje niewykryta i nieleczona. Konsekwencje braku zajęcia się zdrowiem psychicznym i rozwojem psychospołecznym najmłodszych rozciągają się na dorosłość i ograniczają możliwości prowadzenia satysfakcjonującego życia.
Dziecko może cierpieć z powodu dolegliwości takich jak m.in.:
W przypadku zaobserwowania opisanych wyżej objawów trzeba skonsultować się z pediatrą lub psychologiem dziecięcym. Zamiary samobójcze i próby samobójcze wymagają pilnego zgłoszenia się do lekarza psychiatry albo nawet do szpitala na izbę przyjęć. Wskazaniem do wizyty u psychiatry jest też nagłe, gwałtowne pogorszenie nastroju u dziecka. Może to oznaczać szybko rozwijające się zaburzenie.
Psychologowie przyjmujący najmłodszych Pacjentów w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Gdańsku wykonują m.in. następujące testy:
Zapisy do psychologa dziecięcego w Gdańsku przyjmowane są pod numerem telefonu 22 566 22 24. Na wizytę można umówić się również online za pośrednictwem sklepu internetowego Mind Health.
Spotkanie ze specjalistą może odbyć się stacjonarnie lub jako konsultacja telemedyczna.
Wizyta stacjonarna u psychologa dziecięcego w Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Mikołaja Gomółki 2 kosztuje 155 zł*. Taki sam jest koszt spotkania zdalnego, które można odbyć telefonicznie lub w formie telekonferencji.
Zapraszamy do zapisów!
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.