Psycholog dziecięcy specjalizuje się we wspieraniu najmłodszych i ich rodzin. Wykonuje testy, diagnozuje, opiniuje oraz udziela pomocy psychologicznej, edukacji, poradnictwa i doradztwa.
Wykwalifikowanego psychologa dla dziecka w Gdańsku prywatnie i na NFZ znajdziesz w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog i psychoterapeuta. Pomaga osobom dorosłym i dzieciom doświadczającym depresji, lęków i kryzysów życiowych. Ma doświadczenie w pracy w szerokim zakresie usług zdrowia psychicznego i edukacji (m.in. w przedszkolach, szkołach, ośrodkach interwencji kryzysowej i przeciwdziałania przemocy). Przyjmuje w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Gdańsku.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog diagnosta, Psycholog dziecięcy
Mgr Katarzyna Białek konsultuje dzieci i młodzież, zajmuje się również poradnictwem dla rodziców. Głównym obszarem pracy są zaburzenia psychiczne okresu rozwojowego, trudności w sferze emocjonalnej oraz wychowawczej. Pracuje także z pacjentami dotkniętymi chorobami przewlekłymi. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji branżowych, na których bywała także prelegentką.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Dorota Nowacka psycholog, psychotraumatolog i arteterapeutą. Pomaga osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej np. związanej z rozstaniem, rozwodem, żałobą, udzielając konsultacji psychologicznych.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Julia Biczkowska jest magistrem psychologii, a także psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Pomaga osobom dorosłym oraz dzieciom w wieku szkolnym. Ukończyła Uniwersytet Gdański, stale podnosi swoje kompetencje.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęW okresie dzieciństwa i dorastania najmłodsi stają przed wieloma wyzwaniami życiowymi. U niektórych z nich podczas realizacji tych zadań mogą pojawić się komplikacje. W takich sytuacjach przydatna jest pomoc psychologa dziecięcego w Gdańsku w formie diagnozy, konsultacji czy terapii.
Małe dzieci najczęściej doświadczają problemów związanych z relacjami społecznymi czy nabyciem poczucia odrębności i samodzielności.
Najpowszechniejsze trudności dzieci w wieku szkolnym dotyczą realizowania zadań ucznia. Natomiast problemy dorastających pociech wynikają z nieadekwatnej reakcji na zachodzące w nich zmiany fizjologiczne, emocjonalne i relacyjne.
Poradnictwo psychologiczne to forma pomocy oferowana osobom zdrowym, które doświadczają problemów życiowych, trudności przystosowawczych i tzw. kryzysów rozwojowych. Służy identyfikacji potencjalnych sposobów rozwiązania problemów, usprawnianiu sposobów komunikowania się i radzenia sobie z trudnościami, wzmacnianiu samooceny i promowaniu zdrowia psychicznego. Poradnictwo nie jest psychoterapią, która stanowi jedną z metod leczenia Pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych.
Spotkanie z psychologiem dziecięcym może mieć charakter jednorazowej porady, serii wizyt lub terapii. W przypadku najmłodszych klientów, którzy nie umieją jeszcze mówić o swoich problemach, specjalista posługuje się specyficznymi metodami diagnozowania i komunikacji. Należy do nich np. obserwacja zabawy czy aktywności spontanicznej, zabawa kierowana, rysunek czy testy. Natomiast współpraca z młodzieżą ma wiele cech pracy z dorosłymi.
Sygnałem, który powinien nas skłonić do wizyty u psychologa dziecięcego w Gdańsku, jest nieosiąganie przez dziecko „kamieni milowych” w rozwoju. Specjalistę trzeba odwiedzić, jeśli dziecko nie bawi się, funkcjonuje w tzw. swoim świecie, ma problemy z nawiązywaniem relacji społecznych i komunikacją.
Wizyta u psychologa jest również wskazana w przypadku problemów wychowawczych czy demonstrowania przez dziecko nasilonych reakcji złości, smutku, agresji lub lęku.
Ponadto ze specjalistą należy się spotkać w razie specyficznych trudności pociechy w nauce (np. podejrzenia dysleksji) czy problemów w konfrontacji z wymogami szkolnymi.
Z pomocy psychologa trzeba też skorzystać, gdy zaobserwujemy u dziecka objawy uzależnienia (zarówno od substancji psychoaktywnych, jak i np. uzależnienia od komputera).
Specjalista będzie też wsparciem dla dziecka w przypadku trudnych zmian życiowych, np. rozstania rodziców, żałoby w rodzinie czy zachorowania na ciężką chorobę.
W okresie dzieciństwa i dorastania mogą również wystąpić mniej lub bardziej nasilone zaburzenia psychiczne. Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaburzeń psychicznych doświadcza na świecie 10 proc. dzieci i młodzieży. Jednak większość przypadków pozostaje niewykryta i nieleczona. Konsekwencje braku zajęcia się zdrowiem psychicznym i rozwojem psychospołecznym najmłodszych rozciągają się na dorosłość i ograniczają możliwości prowadzenia satysfakcjonującego życia.
Dziecko może cierpieć z powodu dolegliwości takich jak m.in.:
W przypadku zaobserwowania opisanych wyżej objawów trzeba skonsultować się z pediatrą lub psychologiem dziecięcym w Gdańsku. Próby i myśli samobójcze wymagają pilnego zgłoszenia się do lekarza psychiatry albo nawet do szpitala na izbę przyjęć. Wskazaniem do wizyty u psychiatry jest też nagłe, gwałtowne pogorszenie nastroju u dziecka. Może to oznaczać szybko rozwijające się zaburzenie.
Psychologowie przyjmujący najmłodszych Pacjentów w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Gdańsku wykonują m.in. następujące testy:
Zapisy do psychologa dziecięcego w Gdańsku przyjmowane są pod numerem telefonu 22 566 22 24. Na wizytę można umówić się również online za pośrednictwem sklepu internetowego MindHealth.
Spotkanie ze specjalistą może odbyć się stacjonarnie lub jako konsultacja telemedyczna.
Wizyta stacjonarna u psychologa dziecięcego w MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Mikołaja Gomółki 2 kosztuje 180 zł*. Taki sam jest koszt spotkania zdalnego, które można odbyć telefonicznie lub w formie telekonferencji.
Zapraszamy do zapisów!
W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w w naszej placówce realizowane są świadczenia dla dzieci i młodzieży do 21. roku życia. Aby skorzystać z wizyty u psychologa dziecięcego w Gdańsku na NFZ nie jest potrzebne skierowanie. Wymagane jest tylko aktualne ubezpieczenie zdrowotne.
Na konsultacje można zapisywać się poprzez infolinię lub osobiście, w placówce przy ul. Mikołaja Gomółki 2 lok. 30 w Gdańsku. Konsultacje prowadzone są zarówno stacjonarnie, jak i w ramach telemedycyny.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.