W okresie dojrzewania młody człowiek mierzy się z intensywnymi emocjami i trudnościami natury egzystencjalnej. Pojawiają się kompleksy, problemy w szkole i domu, a nawet depresja. Jeśli trudności pogłębiają się, warto udać się do psychologa dla młodzieży w Poznaniu.
Profesjonalistów, którzy pomagają nastolatkom uporać się z problemami, znajdziesz w MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego.
Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Dr. n. hum. Borys Szumański jest psychologiem, psychoanalitykiem oraz psychoterapeutą w trakcie kształcenia. Oferuje pomoc dorosłym oraz młodzieży w Poznaniu.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Patrycja Bąk ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w m.in szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, przychodniach lekarskich oraz punkcie kryzysowych interwencji.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Weronika Loch ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udziela wsparcia i konsultacji osobom, które ukończyły 3 rok życia, zmagającym się z zaburzeniami nastroju, lękowymi oraz adaptacyjnymi.
Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Mgr Aleksandra Wegner absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Psychologia. Prowadzi konsultacje osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Lena Smolarek psycholog udzielający konsultacji oraz wsparcie psychologicznego Pacjentom od 6 roku życia. Pomaga Pacjentom w kryzysach życiowych, z zaburzeniami i chorobami psychicznymi oraz trudnościami w relacjach.
Psycholog dla młodzieży jest specjalistą po studiach wyższych psychologicznych, specjalizującym się w problematyce młodzieży. Ma ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, a także uprawnienia do przeprowadzania określonych testów psychologicznych z nastolatkami.
Dla psychologa młodzieży problemy, z którymi borykają się młodzi, nie są zagadką. Dzięki jego doświadczeniu dużo łatwiej jest mu zidentyfikować źródło trudności i jak najszybciej udzielić pomocy Pacjentowi, aby ten możliwie szybko znów mógł w pełni cieszyć się życiem.
Dzięki swoim predyspozycjom psycholog dla młodzieży w Poznaniu jest osobą, której nastolatkowie mogą śmiało powierzyć swoje obawy, zwierzyć się z problemów i omówić wątpliwości, z którymi się mierzą. Specjalista odpowiednio prowadzi Pacjenta, aby pomóc mu w rozwiązaniu konfliktów, nabraniu pewności siebie oraz zmierzeniu się z przeciwnościami.
Istnieje stereotyp mówiący o tym, że z pomocy psychologa lub psychiatry korzystają tylko osoby słabe lub poważnie chore. Prawda jest jednak zupełnie inna. Większość ludzi boryka się na pewnym etapie życia z problemami, które wymagają specjalistycznego wsparcia. Nie korzystając z niego, tracą szansę na pomoc.
Światełkiem w tunelu jest rosnąca popularność klinik psychologicznych oraz psychologów specjalizujących się w danej dziedzinie, którzy dzięki nieustannemu poszerzania swojej wiedzy potrafią coraz lepiej pomagać Pacjentom.
Codzienność jest coraz bardziej wymagająca. Żyjemy w stresie, niepokoju, strachu „o jutro” i nieustannym pędzie. Narzekamy na brak czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Taki stan rzeczy niestety odbija się na naszej psychice.
Młodzi ludzie ze względu na burzę zmian zachodzących w ich organizmach mogą przeżywać powszednie kłopoty dużo bardziej intensywnie i potrzebować pomocy kogoś, kto zrozumie ich problemy lepiej, oni sami lub ich najbliżsi.
Psycholog dla młodzieży w Poznaniu udziela pomocy w przypadku bardzo wielu problemów, z którymi może zmagać się nastolatek. Do najczęstszych trudności wzbudzających niepokój opiekunów należą:
Bardzo istotna jest świadomość rodziców i opiekunów, że wszystkie niepokojące sygnały należy traktować poważnie. Może się zdarzyć, że problemy nastolatka to chwilowy stan, natomiast jeśli jego przyczyny są bardziej złożone, problemy mogą się pogłębiać i skutkować poważnymi zaburzeniami wymagającymi leczenia psychiatrycznego, a nawet hospitalizacji.
Dobry psycholog już po jednym lub dwóch spotkaniach będzie umiał określić powagę sytuacji i odpowiednio pokierować planem terapeutycznym.
Stacjonarna i telemedyczna wizyta u psychologa dla młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu kosztuje 190 zł*. Konsultację można opłacić z góry w sklepie internetowym lub dopiero na miejscu, jeśli termin wizyty rezerwuje się telefonicznie.
Jeżeli specjalista zaleca młodemu Pacjentowi większą liczbę spotkań, zalecamy wykupienie od razu pakietu wizyt w poradni. Pięć konsultacji będziesz mieć wtedy w łącznej cenie 800 zł*.
Przebieg pierwszej wizyty u psychologa dla młodzieży jest dostosowywany do wieku Pacjenta.
W przypadku młodzieży w wieku 11–16 lat odbywa się ona z udziałem rodziców lub opiekunów prawnych dziecka. Psycholog przeprowadza wywiad, odpowiada na pytania i weryfikuje, jak dorośli widzą problem, z którym boryka się ich podopieczny.
Następne wizyty odbywają się przeważnie z samym Pacjentem, a psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, która oznacza, że terapeuta nie może zdradzać przebiegu terapii (wyjątkiem jest poważne zagrożenie życia lub zdrowia Pacjenta). Dzięki temu młodzież może w pełni zaufać psychologowi oraz powierzyć mu swoje troski i stawić czoło problemom.
Do ukończenia 16 lat nie ma takiej możliwości — wymagana jest obecność przynajmniej jednego z rodziców. Młodzież powyżej 16. r. ż., ale poniżej 18. nie musi już przychodzić w towarzystwie opiekuna. Aby umówić się na wizytę, potrzebuje jednak pisemnej zgody opiekuna. Nie wiesz, jak powiedzieć rodzicom, że chcesz iść do psychologa? Przeczytaj o tym artykuł na naszym blogu.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.