Logopeda zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i terapią wielu zaburzeń zdolności komunikacyjnej u osób w różnym wieku.
Pierwszej wizyty dziecka u logopedy nie powinniśmy odkładać. Specjaliści podkreślają, że wczesna interwencja skraca czas terapii i zwiększa jej efektywność.
Magister Agata Chmielarz jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika oraz Logopedia Ogólna i Kliniczna. Pracowała w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy, przedszkolu terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz w Centrum Usług Psychologicznych, Pedagogicznych i Logopedycznych EGO.
Mgr Gabriela Mazur diagnozuje i leczy zaburzenia mowy i inne problemy leżące w zakresie zainteresowań logopedii oraz neurologopedii. Na konsultację do niej mogą przychodzić zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Odbywają się one w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Krakowie.
Magister Katarzyna Sobolewska logopeda dziecięcy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń artykulacji oraz zaburzeń mowy i języka. Udziela konsultacji oraz prowadzi terapię logopedyczną dla dzieci i młodzieży.
Magister Agnieszka Prusik jest logopedą, neurologopedą oraz pedagogiem specjalnym. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Mgr Paulina Bicz to logopeda i neurologopeda pracujący z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Jest absolwentką studiów logopedycznych z audiologią oraz neurologopedii. W Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdańsku zajmuje się planowaniem i prowadzeniem terapii logopedycznych i neurologopedycznych. Przeprowadza też diagnozy.
Magister Agnieszka Zaremba jest logopedą i neurologopedą. Przyjmuje dzieci oraz młodzież.
Magister Agnieszka Krupa jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie kierunku pedagogiki specjalnej i logopedii. Ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie choreoterapii oraz specjalizację z zakresu neurologopedii.
Magister Joanna Pawlak-Piekarek jest dyplomowanym pedagogiem i logopedą. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała pracując w placówkach oświaty i biorąc udział w różnych projektach, takich jak np. „Za życiem”.
Magister Anna Malinowska logopeda i neurologopeda. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego.
Magister Karolina Napierała jest dyplomowanym logopedą, neurologopedą oraz polonistą. W roku 2009 ukończyła studia magisterskie z filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Logopeda jest specjalistą w dziedzinie logopedii. To nauka dotycząca komunikacji, koncentrująca się na mowie, jej zaburzeniach i rozwoju. Nazwa tej dyscypliny pochodzi od greckich słów logos („słowo”, „mowa”) i paideia („wychowanie”). W przypadku jakich problemów pomaga logopeda? Kiedy i gdzie szukać specjalisty?
Logopeda to nie tylko ekspert od usuwania wad wymowy u dzieci. Specjalista interweniuje w przypadku problemów komunikacyjnych u osób w każdym wieku – od noworodka do seniora.
Obszary zainteresowań zawodowych logopedy to:
Mowa jest jedną z najważniejszych umiejętności człowieka. Jej harmonijny rozwój to warunek prawidłowego ukształtowania osobowości. Nie powinniśmy zatem bagatelizować problemów i opóźnień w rozwoju komunikatywnym dziecka.
Wdrożenie terapii może uchronić naszą pociechę przed spadkiem poczucia własnej wartości, problemami w kontaktach rówieśniczych i niepowodzeniami szkolnymi. Ważne jest, by odchylenia zaobserwować podczas rozwoju mowy, a nie w wieku 6 lat, kiedy oczekujemy jego zakończenia. Dlatego warto znać etapy rozwoju komunikatywnego dziecka. Są to:
Na konsultację logopedyczną należy zgłosić się w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek trudności w rozwoju mowy. Do specjalisty, niezależnie od wieku dziecka, powinniśmy też zapisać malucha, u którego stwierdzono krótkie wędzidełko czy problemy ze słuchem.
Konsultacji logopedycznej wymagają również dzieci oddychające przez usta, mające chrypkę lub nosowy głos, wadliwie wymawiające głoski oraz jąkające się. Wizyta logopedyczna jest także wskazana w przypadku zaobserwowania regresu oraz wszelkich innych trudności w przebiegu rozwoju komunikatywnego dziecka.
Logopedzi, w tym ci przyjmujący w Placówkach Zdrowia Psychicznego Mind Health, zajmują się terapią wielu różnych wad i zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych. Należą do nich m.in.:
Cena konsultacji logopedy w Placówkach Zdrowia Psychicznego Mind Health wynosi od 130 do 140 zł*.
Terapia logopedyczna poprzedzona jest dokładną diagnostyką. Sposób postępowania dobiera się do rodzaju zaburzenia, wieku i potrzeb konkretnego Pacjenta.
Terapia polega na wykonywaniu ćwiczeń. Jej celem może być usunięcie wady wymowy lub zaburzenia, przywrócenie mowy (w przypadku jej utraty), stymulowanie rozwoju mowy czy podnoszenie sprawności językowej. W logopedii obowiązuje zasada aktywnego i świadomego udziału, co oznacza, że Pacjent musi czuć potrzebę ćwiczeń i rozumieć konieczność odbywania zajęć.
Do istotnych reguł logopedycznych zalicza się także systematyczność. Podczas terapii logopeda współpracuje z rodzicami czy opiekunami. Udowodniono, że zaangażowanie otoczenia Pacjenta przyczynia się do sukcesu interwencji.
Jeśli masz wątpliwości dotyczące opóźnienia, wady czy zaburzenia mowy u dziecka lub dorosłego, skontaktuj się z jedną z Placówek Zdrowia Psychicznego Mind Health, oferujących pomoc doświadczonych logopedów, neurologopedów i surdologopedów.
Zapisy przyjmowane są pod numerem 22 566 22 24. Istnieje też możliwość rejestracji online za pośrednictwem sklepu internetowego. Istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji telemedycznych. Skontaktuj się już dziś!
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.