Psycholog pomaga osobom odczuwającym dyskomfort emocjonalny oraz mającym trudności w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli masz problemy, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie sam/a, zgłoś się po poradę do specjalisty.
Doświadczonego psychologa dla dorosłych w Poznaniu znajdziesz w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Weronika Loch ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego przy UAM. Udziela wsparcia i konsultacji osobom, które ukończyły 3 rok życia, zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi oraz adaptacyjnymi.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Magister Patrycja Bąk ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w m.in szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, przychodniach lekarskich oraz punkcie kryzysowych interwencji.
Psycholog dziecięcy, Psycholog
Absolwentka psychologii na UAM w Poznaniu, uczestniczka wielu szkoleń i kursów zawodowych. Zdobywała doświadczenia zawodowe w szpitalu psychiatrycznym, placówkach oświatowych i prywatnym gabinecie. Przyjmuje w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog
Mgr Gabriela Kozioł to psycholog przyjmujący w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu. Pomaga osobom dorosłym doświadczającym kryzysów życiowych, depresji i lęków. Wspiera też Pacjentów w przepracowaniu relacji do samych siebie i innych osób ze swojego otoczenia.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dziecięcy
Mgr Julia Paszkiewicz dyplomowany psycholog i psycholog dziecięcy. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ze specjalnością psychologia kliniczna i przygotowanie pedagogiczne.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog
Mgr Luiza Gwizdała ukończyła psychoterapię zaburzeń psychicznych oraz psychologię zdrowia i choroby na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przyjmuje osób dorosłych oraz młodzież w MindHealth w Poznaniu.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dla młodzieży
Dr. n.hum. Borys Szumański jest psychologiem, psychoanalitykiem oraz psychoterapeutą w trakcie kształcenia. Oferuje pomoc dorosłym oraz młodzieży w Poznaniu.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dla młodzieży
Mgr Aleksandra Wegner absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Psychologia. Prowadzi konsultacje osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Lena Smolarek psycholog udzielający konsultacji oraz wsparcie psychologicznego Pacjentom od 6 roku życia. Pomaga Pacjentom w kryzysach życiowych, z zaburzeniami i chorobami psychicznymi oraz trudnościami w relacjach.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęJeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę, korzystając z Damian Online.
Umów wizytęPsycholog przyjmujący w Centrum zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu wykonuje testy, diagnozuje i udziela szeroko rozumianej pomocy specjalistycznej. Jedna z jej form to poradnictwo psychologiczne. Jego celem jest łagodzenie napięcia psychicznego i negatywnych emocji, pomoc w realizowaniu zadań rozwojowych, zaspokajaniu potrzeb i rozwijaniu służących temu umiejętności psychospołecznych.
Niektórzy psycholodzy prowadzą również psychoterapię. Część osób utożsamia ją z poradnictwem. Jednak to odrębna forma pomocy. Poradnictwo dotyczy osób zdrowych psychicznie. Ich trudności emocjonalne wynikają z nieumiejętności rozwiązania bieżącego problemu życiowego.
Natomiast psychoterapia to forma leczenia Pacjentów, u których zdiagnozowano zaburzenia psychicznego. Część technik i metod wykorzystywanych w psychoterapii jest przydatna także w poradnictwie psychologicznym. Obok poradnictwa o charakterze indywidualnym istnieje poradnictwo dla par czy rodzin.
Skorzystanie z pomocy psychologa nierzadko jest trudną decyzją. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji doświadczają negatywnych uczuć, które są związane zarówno z przeżywanym problemem, jak i samą wizytą. Warto jednak zaufać specjaliście. Psycholog słucha Pacjentów z życzliwością, zrozumieniem i profesjonalizmem. Ułatwia im mówienie o trudnościach w sposób dogodny, bezpieczny i z zachowaniem prywatności każdej z osób.
Kolejne zasady pracy psychologa to respektowanie odrębności każdego z Pacjentów i szanowanie jego przekonań. Specjalista jest również zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej.
Podczas pierwszej konsultacji psychologicznej specjalista zadaje pytania dotyczące problemów, z którymi boryka się Pacjent i stara się poznać jego sytuację życiową, Jest to standardowy wywiad psychologiczny, który pozwala ocenić skalę trudności i dobrać najlepszą formę pomocy. Ma zwykle formę kilku krótkich pytań, a następnie luźnej rozmowy.
Poradnictwo psychologiczne polega na współpracy klienta i specjalisty. Jego głównym zadaniem jest odwoływanie się do mocnych stron osoby doświadczającej trudności emocjonalnych. Jest to krótkoterminowy proces. Rozpoczyna się od zidentyfikowania przez specjalistę problemu, który wywołuje trudności.
W kolejnym etapie wspólnie poszukuje się czynników utrudniających jego rozwiązanie (w tym wewnętrznych i wynikających z relacji z innymi). Następnie specjalista i klient dążą do znalezienia metod działania.
Potem dochodzi do opracowania programu aktywności i wprowadzenia go w życie.
Psycholodzy pracujący z dorosłymi, w tym ci z Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth w Poznaniu, pomagają m.in. przy następujących problemach:
Wizyta u psychologa jest też wskazana, jeśli podejrzewa się u siebie zaburzenie zdrowia psychicznego związane np. z odżywianiem, nerwicą lub lękami. Specjalista postawi diagnozę i w razie konieczności skieruje na psychoterapię lub do odpowiedniego współpracownika: lekarza psychiatry, seksuologa albo innego eksperta. Może też zalecić terapię rodzinną lub skorzystanie z interwencji kryzysowej.
W pracy z dorosłymi psycholodzy stosują wiele różnych metod wsparcia. Jedną z nich jest psychoedukacja.
Ponadto w trakcie procesu pomocy klient i specjalista mogą pracować wspólnie nad konstruktywnym wyrażaniem emocji, rozpoznawaniem niekorzystnego sposobu myślenia, czy podniesieniem samooceny.
Psycholog pomaga też w poszukiwaniu nowych rozwiązań i możliwości oraz wsparcia społecznego. Podpowiada również, jak radzić sobie ze stresem w zdrowy sposób. Dzięki profesjonaliście możemy także zadbać o rozwój osobisty, m.in. poprzez Trening Umiejętności Społecznych, asertywności, zarządzania czasem czy twórczości.
Ponadto u specjalisty warto szukać wsparcia w przypadku zachorowania na przewlekłe schorzenie fizyczne, np. chorobę kardiologiczną czy nowotworową. Metody pomocy psychologicznej, które znajdują zastosowanie u osób starszych to m.in. analiza autobiograficzna i reminiscencja.
Szukasz dobrego psychologa w Poznaniu? Skontaktuj się z Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth. Zapisy do poznańskiej placówki przyjmowane są pod numerem telefonu 22 566 22 24. Na konsultację psychologiczną można umówić się też za pośrednictwem sklepu internetowego.
Wsparcie psychologiczne świadczone jest w centrum Poznania — przy ul. Woźnej 14. Dojedziesz do nas wygodnie komunikacją miejską i własnym samochodem. Gabinety pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.
Umów się na wizytę już dziś: najlepsi psychologowie czekają na Ciebie.
Cena jednej stacjonarnej lub telemedycznej konsultacji psychologicznej w Poznaniu dla osób dorosłych to 160 zł*.
Można również zamówić od razu pięć wizyt w cenie 730 zł*. Taki pakiet to oszczędność pieniędzy, ale i dodatkowa motywacja do odwiedzania gabinetu psychologicznego, dlatego polecamy skorzystanie z tego rozwiązania.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.