Gabinet psychologiczny to neutralna przestrzeń, w której u boku specjalisty Pacjent może rozpocząć pracę nad sobą i trudnościami na tle rozwojowym, poznawczym, czy osobowościowym.
Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak dobra kondycja fizyczna, dlatego zapraszamy wszystkie osoby doświadczające trudności do konsultacji z psychologiem w Mind Health — Centrum Zdrowia Psychicznego.
Magister Barbara Janiec jest psychologiem, psychoterapeutą oraz autorką publikacji o charakterze psychoedukacyjnym. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii.
Magister Marta Dutkowska-Szczepanek to psycholog przyjmujący w Centrum zdrowia Psychicznego Mind Health w Katowicach. Przyjmuje Pacjentów dorosłych, dzieci i młodzież. Specjalizuje się w problemach emocjonalnych, trudnościach w relacjach partnerskich i rodzinie. Pomaga też osobom doświadczającym kryzysów życiowych i przemocy. Prowadzi poradnictwo specjalistyczne, coaching i psychoterapię.
Magister Katarzyna Janiec to psycholog oraz diagnosta, posiadająca kwalifikacje diagnosty i terapeuty integracji sensorycznej. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. Pracuje z pacjentami, wykorzystując swoją wiedzę psychologiczną oraz artystyczną. Konsultuje również w języku angielskim.
Magister Oksana Tymińska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Psychologia. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi przeprowadzając konsultacje indywidualne, bądź grupowe w charakterze trenera TUS i terapeuty zajęciowego.
Magister Joanna Lazar jest absolwentką Psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyła szkolenie z zakresu terapii par i małżeństw w nurcie integracyjnym oraz ukończyła czteroletni kurs z psychoterapii.
Magister Anna Majka prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoedukację i psychoterapie. Pomaga w różnorodnych problemach związanych ze zdrowiem psychicznym, m.in. w pokonywaniu kryzysu, walce z objawami lęku lub stresu i trudnościach w relacjach. Możliwe są wizyty w języku polskim i angielskim.
Magister Marzena Szydłowska przyjmuje w Centrum zdrowia Psychicznego Mind Health w Krakowie. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, psychoedukację indywidualną i rodzinną. Pomaga także Pacjentom w rozwijaniu kompetencji społecznych i interpersonalnych. Stosuje głównie techniki poznawczo-behawioralne.
Magister Katarzyna Weryho-Karczewska jest absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej na kierunku psychologia, o specjalizacji klinicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłońskiego i w Grupowej Praktyce Lekarskiej Pro-Familia.
Magister Małgorzata Stoch - Teodorczyk jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia ze specjalizacją psycholog dziecięcy i terapeuta pedagogiczny. Przyjmuje pacjentów od 3 roku życia.
Magister Agnieszka Degler - Błażewicz skończyła Psychologię ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim, kurs podyplomowy „Terapia Gestalt” w Ośrodku Gestalt Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków oraz kurs z psychoterapii psychodynamicznej.
Psychologowie to specjaliści po studiach psychologicznych na poziomie magisterskim, którzy zajmują się diagnozowaniem, opiniowaniem i orzecznictwem, w tym udzielają wsparcia osobom potrzebującym pomocy.
Celem psychologa jest:
Psychologia to nauka zajmująca się powstawaniem i przebiegiem procesów psychicznych. Pomaga zrozumieć umysł człowieka oraz przyczyny zachowań i związanych z nimi emocji. Dzięki doniesieniom naukowym, specjaliści w zakresie psychologii:
Podjęcie pracy w zawodzie psychologa wymaga zdobycia określonych umiejętności i uprawnień. Jakie wymagania musi spełniać taki specjalista?
Psycholog:
Wiedza naukowa jest niezbędna w trakcie wnioskowania i opiniowania o zachowaniach ludzi, a poprzedzona rzetelnymi badaniami psychologicznymi – oddzielana od wiedzy potocznej.
Specjalista w zakresie psychologii świadczy usługi w formie wsparcia psychologicznego, a są nimi:
- stosowanie odpowiednich technik i narzędzi psychologicznych;
- rozpoznawanie negatywnych i pozytywnych objawów funkcjonowania psychologicznego;
- analizowanie i wyjaśnianie przyczynowo-skutkowe objawów psychologicznych.
- badanie psychologiczne;
- wydanie opinii psychologicznej na podstawie funkcjonowania psychologicznego osoby poddanej badaniu.
Na podstawie przeprowadzonych, niezbędnych badań psychologicznych oraz w oparciu o aktualny stan wiedzy psychologicznej, specjalista:
- formułuje orzeczenia psychologiczne o braku występowaniu zaburzeń w funkcjonowaniu psychologicznym;
lub:
- formułuje orzeczenia psychologiczne o braku występowaniu zaburzeń w funkcjonowaniu psychologicznym.
Stosowanie różnorodnych form oddziaływania psychologicznego w celu:
- kształtowania prawidłowych schematów zachowań i sposobów myślenia;
- zapobiegania, usuwania, zmniejszania oddziaływań kryzysowych, traumatycznych, psychogennych na samopoczucie Pacjenta;
- formułuje orzeczenia psychologiczne o braku występowaniu zaburzeń w funkcjonowaniu psychologicznym.
- udziela wieloaspektowej pomocy psychologicznej ukierunkowanej na zdrowie psychiczne Pacjenta w celu zminimalizowania negatywnego oddziaływania na psychikę i samopoczucie.
Istnieje wiele problemów, z którymi warto i należy udać się do specjalisty — psychologa. Pacjenci zmagający się z trudnościami, kryzysem, przewlekłym stresem i przygnębieniem nie odczuwają radości, a ich codzienność przepełniona jest negatywnymi emocjami, lękiem, niepokojem.
To bardzo ważne, aby zacząć dbać o swoje zdrowie, co obok braku fizycznych niedomagań dotyczy również dobrego samopoczucia, równowagi i dobrostanu psychicznego.
Celem konsultacji psychologicznej jest rozpoznanie problemu i zorientowanie się w sytuacji osoby zgłaszającej się do gabinetu psychologicznego. Na podstawie rozmowy, wywiadu, zebranych informacji i przyjętych metod, psycholog dokonuje diagnozy i poleca najlepszą możliwą formę pomocy.
Specjalista udzielający wsparcia Pacjentowi skupia się na jego obecnej sytuacji, przyczynach, przeszłych doświadczeniach i celach potencjalnie podejmowanej terapii.
Odczuwanie dyskomfortu psychicznego może być spowodowane m.in.:
Praca psychologa to współpraca z Pacjentem lub jego rodziną (najbliższymi osobami z otoczenia). Konsultacje skupiają się wokół określonego problemu Pacjenta lub diagnozowane są na podstawie wnikliwej obserwacji specjalisty, wykonywanych testów psychologicznych, oddziaływaniu wybranymi metodami i technikami.
Na podstawie zebranych danych i obserwacji, psycholog może zasugerować również dalszą, kompleksową diagnostykę , w tym wsparcie lekarzy określonych specjalizacji (neurolog, psychiatra).
Istnieje wiele sytuacji, w których może być wskazana konsultacja psychologiczna. Do najczęstszych należą:
Wielu Pacjentów nie jest pewnych, kiedy najlepiej umówić się na wizytę do psychologa, a kiedy do psychiatry. Podstawowa różnica między tymi dwoma specjalistami polega na tym, że ten drugi jest lekarzem, ma więc uprawnienia do wystawiania recept. Z tego względu zazwyczaj to ten specjalista pomaga, jeśli potrzebna jest farmakoterapia. Pomoc psychologiczna polega gównie na rozmowie i odpowiednio dobranej technice psychoterapii — jest skuteczna w bardzo wielu problemach i zaburzeniach. Jeśli nie masz pewności, do którego ze specjalistów się udać, na początek zapraszamy Cię na konsultacje psychologiczne. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, następnym razem zostaniesz pokierowany do innego gabinetu.
Wybierając się do gabinetu psychologicznego, wielu Pacjentów odczuwa stres i wstyd. Boją się, że specjalista będzie przekraczał granice ich prywatności i zadawał niewygodne pytania, na które trudno im będzie odpowiedzieć. Są to niepotrzebne obawy. Psycholog to osoba wykwalifikowana i doświadczona, która wie, jak rozmawiać z Pacjentami — zwłaszcza tymi przeżywającymi trudny okres czy doświadczającymi kryzysów. Z całą pewnością nie wprawia nikogo w zakłopotanie, nie namawia też nigdy do zwierzeń, na które osoba zgłaszająca się do gabinetu sama nie jest gotowa. O co więc pyta psycholog?
Podczas pierwszej wizyty u psychologa specjalista przeprowadza zwykle standardowy wywiad psychologiczny, zawierający takie pytania jak:
W czasie pierwszych konsultacji psycholog pyta też o podstawowe informacje dotyczące Pacjenta i jego sytuacji życiowej: wiek, sytuację zawodową, relacje rodzinne i partnerskie. Służy to wyłącznie poznaniu klienta i stwierdzeniu, co dokładnie może przyczyniać się do zgłaszanych przez niego trudności i nie jest wykorzystywane do żadnego innego celu. Nie wychodzi też poza granice gabinetu, gdyż specjalistę obowiązuje tajemnica zawodowa.
Cena pojedynczej wizyty u psychologa w Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego wynosi od 140 od 160 zł* (koszt może różnić się w zależności od miasta: szczegóły sprawdzisz w naszym cenniku) Konsultacja trwa 50 min.
Istnieje też możliwość skorzystania z pakietu: zestaw 7 spotkań ze specjalistą w wybranej miejscowości pozwoli oszczędzić i zwiększy motywację do wzięcia udziału w zaplanowanej terapii.
Zapisy do wszystkich placówek przyjmowane są pod numerem naszej ogólnopolskiej infolinii: 22 566 22 24.. Istnieje też możliwość rejestracji on-line za pośrednictwem sklepu internetowego.
Prowadzimy również telekonsultacje, które można odbyć wygodnie we własnym domu.
Oferujemy usługi psychologa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku. Placówki zlokalizowane są w dogodnych lokalizacjach, dzięki czemu do gabinetów można z łatwością dojechać zarówno transportem publicznym, jak i własnym samochodem.
Skorzystanie ze wsparcia psychologa pozwala spojrzeć z szerszej perspektywy na doświadczane problemy. Poradnia psychologiczna to miejsce, w którym można opowiedzieć o swoich wątpliwościach i trudnościach bez obaw bycia wyśmianym czy ocenianym. Doświadczony specjalista pomoże dotrzeć do źródeł kłopotów i zminimalizować ich objawy oraz skutki. Pomoc psychoterapeuty to też cenna szansa na wyeliminowanie problemów i odzyskanie pełnej radości z życia.
Nie zwlekaj — już dziś umów się na wizytę i przekonaj się, w czym możemy Ci pomóc.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.