Podejrzewasz u siebie zaburzenie, potrzebujesz leków lub innej formy pomocy lekarskiej? Opiekę doświadczonych psychiatrów we Wrocławiu oferuje MindHealth. Nasi specjaliści zajmują się szerokim spektrum problemów związanych z psychiką: wizyta u nich jest wskazana zawsze wtedy, gdy Pacjent czuje, że samodzielnie sobie nie radzi.
Sprawdź listę naszych specjalistów i wybierz datę wizyty.
Psychiatra
Dariusz Kiełkiewicz ukończył AM we Wrocławiu, w 1995 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie andrologii oraz seksuologii. Posiada kwalifikacje zawodowe z zakresu seksuologii, psychiatrii i chorób wewnętrznych.
Psychiatra
Lek. Dorota Kuczborska-Majda ukończyła Akademie Medyczną we Wrocławiu i uzyskała specjalizację z psychiatrii osób dorosłych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem osób zmagających się z zaburzenia psychicznymi.
Psychiatra
Krzysztof Zabłocki jest specjalistą psychiatrą, który swój tytuł zawodowy zdobył na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Współpracuje ze szpitalem Norra Älvsborgs Länssjukhus w Trollhättan w Szwecji.
Psychiatra jest lekarzem po studiach medycznych. Pomaga w problemach natury psychologicznej, jednak jego działanie opiera się nie tylko na rozmowie lub kierowaniu na terapię, ale i na stosowaniu leczenia farmakologicznego, a w razie konieczności także wypisywaniu zwolnień lekarskich i/lub kierowaniu na leczenie szpitalne.
W powszechnej świadomości działanie psychiatry dotyczy zwykle poważnych problemów takich jak stwierdzone zaburzenia psychiczne, ale także ciężka depresja, uzależnienie wymagające detoksykacji bądź zagrożenie samobójstwem. Wizyty u niego nie należy się jednak bać ani z nią zwlekać: warto się na nią umówić nawet wtedy, gdy nie ma się pewności, czego skutkiem jest złe samopoczucie. Jeśli specjalista stwierdzi, że zgłoszenie nie jest symptomem choroby albo kwalifikuje się raczej do pomocy innego specjalisty, powiadomi o tym Pacjenta.
Do psychiatry we Wrocławiu można zgłaszać się z własnej inicjatywy zawsze wtedy, kiedy podejrzewa się u siebie poważny problem taki jak np.:
Do psychiatry może też skierować Pacjenta inny specjalista zdrowia psychicznego: najczęściej robi to psycholog, jeśli uzna, że metody „leczenia rozmową” nie będą wystarczające i konieczne jest wprowadzenie farmakoterapii.
Pierwsza wizyta u psychiatry jest zwykle dłuższa, niż kolejne spotkania u tego samego lekarza. Psychiatra, zapoznając się z Pacjentem, przeprowadza rozmowę na temat:
W zależności od sytuacji wizyta konsultacyjna może odbyć się bezpośrednio z Pacjentem, z Pacjentem i jego rodziną lub z rodziną chorej osoby. Podczas rozmowy, psychiatra może zapytać o:
oraz inne informacje istotne w celach diagnostycznych i podjęcia decyzji o formie oddziaływania terapeutycznego.
Przychodząc do Centrum Zdrowia Psychicznego, trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości. Pacjent udający się do gabinetu psychiatrycznego we Wrocławiu powinien także przygotować dokumentację medyczną - jeśli je posiada, dobrze, by przyniósł:
Koszt wizyty u psychiatry w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth we Wrocławiu to 300 zł za pierwszą i 280 zł za kolejną konsultację*. Pierwsze spotkanie jest droższe, ponieważ zwykle wiąże się z diagnostyką i podjęciem przez specjalistę decyzji o sposobie pomocy, a kolejne konsultacje służą już tylko kontroli postępów leczenia.
Istnieje możliwość konsultacji telemedycznych, które kosztują tyle samo, co spotkanie w gabinecie.
Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth we Wrocławiu, w którym przyjmują nasi lekarzy psychiatrzy, znajduje się przy ul. Włodkowica Pawła — w dzielnicy Stare Miasto. Placówka mieści się w stylowej kamienicy, a gabinety są wygodnie i przyjaźnie urządzone. Dojedziesz do nas z łatwością komunikacją miejską (przystanek tramwajowy: Rynek albo Narodowe Forum Muzyki) oraz własnym samochodem.
Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.
Po ustaleniu, co jest przyczyną problemu, psychiatra zaleca odpowiednie leki (jeśli jest taka potrzeba) i/lub kieruje na terapię. Następnie zaprasza Pacjenta na wizyty kontrolne, aby sprawdzić działanie przepisanych leków i porozmawiać o postępach w leczeniu. Bardzo ważne jest aktywne uczestnictwo Pacjenta w konsultacji psychiatrycznej. Na każdym etapie leczenia może on (a nawet powinien) skonsultować ze specjalistą swoje wątpliwości i zadawać mu pytania. Dopóki Pacjent nie będzie gotowy, by mówić o swoich traumatycznych przeżyciach i problemie, lekarz nie będzie zmuszał go do rozmowy na ten temat.
Zawód psychiatry nacechowany jest empatią, zrozumieniem i wyrozumiałością. Jako lekarze są oni zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej oraz przestrzegania zasad kodeksu etycznego, dlatego też Pacjent może mieć pewność, że zostanie potraktowany życzliwie i profesjonalnie, a nic, co powie w gabinecie, nie wyjdzie poza jego ściany.
Jeżeli interesuje Cię pomoc wykwalifikowanego specjalisty, umów się na konsultację psychiatryczną w Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth we Wrocławiu. Zapisy przyjmowane są pod numerem 22 566 22 24, a także on-line, za pośrednictwem sklepu internetowego. Możesz samodzielnie wybrać specjalistę lub zdać się na naszych konsultantów.
Wolisz porozmawiać z psychiatrą z zacisza własnego mieszkania? A może mieszkasz na obrzeżach Wrocławia lub poza granicami miasta i nie chcesz tracić czasu na dojazdy? Nie musisz przychodzić do gabinetu, aby uzyskać pomoc. Nasi specjaliści konsultują także w ramach telewizyt, które odbywają się za pośrednictwem telefonu lub internetu. Aby z nich skorzystać, wystarczy mieć komputer podłączony do internetu i słuchawki z mikrofonem. Można porozmawiać z psychiatrą też przez telefon: formę telewizyty ustala się po zapisie. Cena spotkania zdalnego jest taka sama jak wizyty stacjonarnej.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.