Wsparcie psychologiczne dla osób w wieku dorastania jest niezwykle ważne, gdyż wszelkie kryzysy i problemy doświadczane w tym okresie mogą mieć duży wpływ na wybory życiowe i przyszłość.
Psycholog dla nastolatków w Gdyni wspiera młodych Pacjentów, a także rozpoznaje objawy zaburzeń i proponuje terapię lub kieruje do odpowiednich specjalistów.
Psycholog, Psycholog dla młodzieży
Mgr Martyna Hnatyszyn psycholog i psychodietetyk. Pomaga osobom dorosłym oraz pracuje z młodzieżą szkolną. Wspiera również wspiera Pacjentów z nadwagą, otyłością, bulimią i anoreksja.
Psychoonkolog, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Mgr Małgorzata Grzeszczuk jest psychologiem, psychologiem dziecięcym i psychoonkologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Sopocie oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog dorosłych, dziecięcy i młodzieżowy. Przyjmuje w MindHealth Gdynia. Ma doświadczenie w pracy w szkole, na oddziale młodzieżowym szpitala psychiatrycznego, jest też trenerem TUS.
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psycholog dla młodzieży
Psycholog, konsultuje młodzież i dzieci od 12 roku życia oraz Pacjentów dorosłych. Wspiera w różnorodnych problemach i kryzysach życiowych. Przyjmuje w MindHealth Gdynia.
Najważniejszym celem psychologa dla młodzieży jest udzielanie wsparcie oraz pomocy psychologicznej w szeroko rozumianych problemach nastolatków. Adolescenci są szczególnie narażeni na różnego rodzaju czynniki stresogenne. Wynikają one z emocjonalnych, fizjologicznych i hormonalnych przemian, które dokonują się w młodym człowieku.
Wsparcie i pomoc psychologa dla młodzieży w Gdyni obejmuje zarówno nastolatka, jak i jego najbliższych. Doświadczony w pracy z młodzieżą psycholog zajmuje się diagnozą i rozpoznawaniem przyczyn doświadczanych trudności, a także ich leczeniem.
Podczas konsultacji psychologicznych prowadzona jest psychoedukacja Pacjenta i jego rodziców. Niezwykle ważna jest bowiem wiedza na temat psychologicznego funkcjonowania w okresie dojrzewania. Zadania rozwojowe często wiążą się z problemami niemożliwymi do samodzielnego rozwiązania.
Profesjonalne poradnictwo psychologiczne pomaga nastolatkowi pokonywać trudności przystosowawcze, rozwijać jego potencjał i wzmacniać mocne strony.
W ramach swojej pracy psycholog dla młodzieży zajmuje się także:
W przypadku zaobserwowania u nastolatka objawów wskazujących na trwałe obniżenie nastroju, dużą chwiejność emocjonalną, występowanie myśli samobójczych lub innych zaburzeń psychicznych, nastolatek może także zostać skierowany na konsultację z psychiatrą dla młodzieży.
Psycholog specjalizujący się w udzielaniu profesjonalnego wsparcia psychologicznego młodzieży pomaga nastolatkom w takich trudnościach jak m.in.:
Psycholog dla młodzieży w Gdyni pomaga nastolatkom w trudnościach, które bezpośrednio lub pośrednio wynikają z okresu dojrzewania. Typowy dla tego wieku młodzieńczy bunt bywa czynnikiem decydującym o skorzystaniu z pomocy psychologa. Ważne jest jednak, by była to osoba doświadczona i kompetentna — jak specjaliści w MindHealth.
Wykwalifikowany specjalista powinien przede wszystkim mieć doświadczenie w pracy z nastolatkami. Jest to specyficzna grupa wiekowa i niezwykle duże znaczenie ma w jej przypadku znajomość zjawisk zachodzących w okresie dojrzewania.
Kompetentnego psychologa młodzieży poznamy m.in. po tym, że cały czas rozwija swój warsztat i podnosi swoje kwalifikacje. Wyróżnia go zaangażowanie w wykonywaną pracę i empatia zarówno względem nastolatka, jak i jego rodziców.
Dobry psycholog dla nastolatka to także osoba, która potrafi w przystępny sposób wytłumaczyć Pacjentowi skomplikowane zjawiska psychologiczne. Nie bez znaczenia dla udanej współpracy z psychologiem jest także jego umiejętność nawiązywaniu bezpiecznej relacji z dorastającym dzieckiem.
Do psychologa dla młodzieży w Gdyni warto się zgłosić, jeśli zauważymy u swojego dziecka niepokojące sygnały zwiastujące trudności w sferze emocjonalnej. Należą do nich m.in.:
W okresie dojrzewania warto zwracać baczną uwagę na samopoczucie i zachowanie nastolatka. W wielu przypadkach zwróci się on po pomoc do rodziców, niekiedy jednak jego trudności będą demonstrować się problematycznymi zachowaniami. Warto wtedy potraktować je jako próba zwrócenia uwagi osób dorosłych na doświadczane problemy.
Pierwsza wizyta u psychologa jest wydarzeniem stresującym zarówno dla nastolatka, jak i jego rodziców. To częste i zupełnie zrozumiałe zjawisko, nie ma się jednak czego obawiać. Decyzja o skorzystaniu z profesjonalnej konsultacji psychologicznej jest ważnym i odpowiedzialnym krokiem ze strony opiekunów dziecka.
Na pierwszym spotkaniu psycholog stara się zebrać jak najwięcej informacji o dziecku i doświadczanych przez niego trudnościach. Wiedza na temat funkcjonowania nastolatka i jego najbliższego otoczenia jest konieczna do opracowania planu pomocy.
To również czas na ustalenie z opiekunami osoby nieletniej zgody na jej udział w konsultacjach, a także sposobów kontaktowania się z nimi oraz innych praktycznych szczegółów współpracy.
Podczas pierwszej wizyty psycholog może pytać rodziców nastolatka o ich spostrzeżenia na temat problemów dziecka, a także o możliwe przyczyny lub czas trwania niepokojących objawów.
Pierwsza konsultacja to także moment na zgłoszenie korzystania z pomocy psychologicznej, jeśli miała ona już miejsce w przeszłości. Jeśli dziecko jest pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej, warto mieć ze sobą jego dokumentację i ewentualne orzeczenia czy opinie innych specjalistów.
Pacjent powyżej 16. roku życia może przyjść na wizytę do psychologa w Gdyni samodzielnie. Musi jednak mieć przy sobie zgodę opiekunów na udział w konsultacji. Mimo wszystko zalecana jest również ich obecność – przede wszystkim w celu zebrania jak największej ilości informacji o trudnościach nastolatka.
Na konsultację psychologiczną nastolatka poniżej 16 lat zapraszani są jego rodzice – dziecko poniżej 16. roku życia nie może przyjść do psychologa bez opiekuna. Warto jednak podkreślić, że psychologa młodzieżowego, bez względu na wiek Pacjenta, obowiązuje tajemnica zawodowa.
Jeśli potrzebujesz zgody, a nie wiesz, jak powiedzieć rodzicom o problemach psychicznych, przeczytaj nasz poradnik.
Wizyta u psychologa dla młodzieży w Gdyni trwa ok. 45-60 minut – w zależności od potrzeb nastolatka oraz przebiegu konsultacji. Jest to optymalny czas na przeprowadzenie konstruktywnej i wspierającej rozmowy z nastolatkiem oraz zastosowania tzw. klamry.
(Klamrą nazywane jest podsumowaniem najważniejszych dla Pacjenta informacji uzyskanych podczas spotkania. Służy ono także wyciszeniu emocji Pacjenta przed opuszczeniem gabinetu psychologa).
Cena konsultacji z psychologiem dla młodzieży w Gdyni to 200 zł*. Płatności można dokonywać kartą lub gotówką tuż przed wizytą w gabinecie, lub podczas internetowej rezerwacji terminu spotkania w sklepie MindHealth.
Zachęcamy także do wykupienia od razu pakietu 5 spotkań z psychologiem młodzieżowym za 820 zł*.
Dla wygody i komfortu Pacjentów umożliwiamy również prowadzenie telekonsultacji za pośrednictwem internetu bądź telefonu z naszymi specjalistami z dowolnego miejsca w Polsce (także z mniejszych miejscowości w okolicy Trójmiasta). Sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychologiczną jest więc o wiele łatwiejsze, niż może się wydawać.
Aby zapisać się do psychologa dla młodzieży w Gdyni, wystarczy zadzwonić pod numer 22 566 22 24 (jest to ogólnopolska infolinia sieci centrów zdrowia psychicznego MindHealth) i podać interesujący Cię termin konsultacji.
Rezerwacji wizyty można dokonać także online poprzez sklep. Po wybraniu specjalisty zobaczysz listę dostępnych u niego terminów.
Zapraszamy!
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.