Psychiatra to specjalista zajmujący się zaburzeniami natury psychicznej. Leczy Pacjentów, stosując m.in. farmakoterapię. Jest uprawniony do wystawiania skierowań oraz zwolnień lekarskich.
Na wizytę u psychiatry zapraszamy do placówek Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health. Gwarantujemy dyskrecję, empatię i profesjonalne wsparcie.
Lekarz medycyny Dorota Kuczborska-Majda ukończyła Akademie Medyczną we Wrocławiu i uzyskała specjalizację z psychiatrii osób dorosłych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem osób zmagających się z zaburzenia psychicznymi.
Krzysztof Zabłocki jest specjalistą psychiatrą, który swój tytuł zawodowy zdobył na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Współpracuje ze szpitalem Norra Älvsborgs Länssjukhus w Trollhättan w Szwecji.
Lekarz medycyny Małgorzata Supińska ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi.
Dariusz Kiełkiewicz ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, w 1995 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie andrologii oraz seksuologii. Studiował także na Uniwersytecie w Hamburgu na wydziale psychologicznym. Posiada kwalifikacje zawodowe z zakresu seksuologii, psychiatrii i chorób wewnętrznych.
Lekarz medycyny Bogdan Latecki jest specjalistą psychiatrii, posiadającym czterdziestoletnie doświadczenie w pracy. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.
Lekarz psychiatrii Sylwia Rogowska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała na Oddziale Leczenie Uzależnień w Gryficach, Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Dziennym.
Doktor nauk medycznych Blandyna Wojańska jest specjalistą psychiatrii II stopnia. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Przyjmuje osoby dorosłe, którym udziela pomocy opartej na swoim 30 letnim doświadczeniu w pracy z pacjentem.
Lekarz medycyny Aleksandra Gawryś-Żoch pracuje jako lekarz psychiatra od 2001 roku. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim.
Lekarz medycyny Katarzyna Lipiec – Hałdaś pracowała w Szpitalu Wolskim w Oddziale Psychiatrycznym na stanowisku ordynatora. Jest specjalistą z zakresu psychiatrii z długoletnim stażem pracy.
Lekarz medycyny Aleksander Górny jest psychiatrą, ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego, a specjalizację zdobył w 2012 roku w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Posiada kwalifikacje psychoterapeutyczne dzięki ukończeniu studiów podyplomowych.
Psychiatria jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznawaniem, leczeniem i rehabilitacją zaburzeń psychicznych, a także zapobieganiem tym zaburzeniom poprzez zastosowanie odpowiednich działań profilaktycznych.
W zakresie postępowania diagnostycznego psychiatria zmierza do osiągnięcia zdrowia u Pacjenta, a różnicuje ją:
Psychiatrą jest lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii lub lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży według ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U.2020.685 t.j.).
Psychiatra jest zawodem regulowanym prawnie, wpisanym do rejestru i bazy klasyfikacji zawodów i specjalności z kodem: 221256.
Według ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, w Polsce realizuje się Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, który obejmuje w szczególności:
Specjalista taki ukończył studia medyczne i ma uprawnienia do wypisywania zwolnień lekarskich i recept. W razie potrzeby może też skierować Pacjenta na leczenie szpitalne.
Lekarz psychiatra zajmuje się rozpoznawaniem, różnicowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych – wrodzonych i nabytych.
Zgodnie z kompetencjami i posiadaną wiedzą, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem osób z dysfunkcjami natury psychicznej, uzależnionych, z symptomami zespołów nieprzystosowania społecznego oraz chorobami psychicznymi.
Psychiatra podejmuje się również działań na rzecz promocji zdrowia oraz profilaktycznych w zapobieganiu chorobom psychicznym.
W czasie pierwszej wizyty można spodziewać się wywiadu i ewentualnych testów. Na kolejnych, specjalista zaleci i wdroży odpowiedni sposób leczenia. Odpowiednio często będzie zapraszał Pacjenta na wizyty kontrolne.
Problemy, z którymi możesz zwrócić się do psychiatry to m.in.:
i inne.
Konsultacje psychiatryczne i podjęte leczenie, opiera się na rozpoznaniu, diagnozowaniu i podejmowaniu niezbędnych czynności mających na celu osiągnięcie zdrowia i optymalnej sprawności psychicznej Pacjenta.
Psychiatra zajmuje się m.in.:
Przejawiające się w sferze psychicznej trudności mogą objawiać się w różny sposób. Oznakami pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego, które świadczą o potrzebie konsultacji psychiatrycznej, mogą być niespecyficzne zachowania lub myśli, pogłębiające się złe samopoczucie i inne, atypowe, wymagające konsultacji z psychiatrą objawy — w tym m.in.:
Do psychiatry może też skierować Pacjenta inny specjalista — np. psycholog, który zdiagnozował jedno z zaburzeń psychicznych wymagających farmakoterapii.
Dobry psychiatra to taki, który jest wykwalifikowany, ma doświadczenie w pracy z Pacjentem i stale poszerza swoją wiedzę. Psychiatra jest lekarzem pomagającym w jednej z najdelikatniejszych sfer życia, dlatego klienci doceniają, jeśli potrafi nawiązać z nimi dobry kontakt i jest empatyczny. Szukasz takiego specjalisty dla osób dorosłych lub młodzieży i dzieci? Zachęcamy do umówienia wizyty w jednym z naszych centrów zdrowia psychicznego.
Zatrudnieni u nas eksperci nie tylko posiadają wymagane uprawnienia; zwracamy też uwagę na ich historię zawodową i działalność naukową. Wszyscy specjaliści podlegają superwizji i — w razie konieczności — odbywają własne terapie.
Koszt wizyty u psychiatry w Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego wynosi od 200 do 260 zł*. Ceny są nieco inne w różnych miejscowościach, dlatego warto sprawdzić szczegóły w cenniku. Konsultacja trwa od 20 do 60 minut i może odbyć się stacjonarnie w jednym z naszych gabinetów albo online bądź przez telefon (w formie telekonsultacji).
Pierwsza wizyta u psychiatry jest nieco droższa, ponieważ wiąże się z przeprowadzeniem diagnozy: zdarza się, że lekarz konsultuje się w sprawie Pacjenta z innymi specjalistami. Kolejne spotkania w ramach leczenia psychiatrycznego kosztują już mniej.
Zapraszamy do psychiatry w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach Poznaniu, Gdańsku i Toruniu — nasza sieć stale się rozwija, dlatego już wkrótce będzie można znaleźć placówki Mind Health także w innych dużych polskich miejscowościach. A na wizytę u psychiatry online możesz umówić się z dowolnego miejsca w Polsce (a nawet zza granicy).
Nasze gabinety zlokalizowane są w centrach miast i dysponują parkingiem. Do każdej z poradni można łatwo dojechać zarówno komunikacja miejską, jak i własnym samochodem. Dbamy o wystrój i wyposażenie, tak aby każdy Pacjent czuł się u nas komfortowo: w gabinetach znajdziesz wygodne kanapy, a całość tworzy przytulne, miłe dla oka wrażenie. Zapraszamy!
Zapisy do stacjonarnych placówek Mindh Health w każdym mieście oraz rezerwacje terminów telewizyt przyjmowane są pod ogólnopolskim numerem 22 566 22 24.
Istnieje też możliwość wygodnej i szybkiej rejestracji on-line za pośrednictwem sklepu internetowego Mind Health: możesz tam przejrzeć listę specjalistów i umówić się do wybranego spośród nich albo zdać się na nas i określić tylko termin i lokalizację, które Ci pasują.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.