W okresie dojrzewania młody człowiek mierzy się z intensywnymi emocjami i trudnościami natury egzystencjalnej. Pojawiają się kompleksy, problemy w szkole i domu, a nawet depresja. Jeśli trudności pogłębiają się, warto udać się do psychologa dla młodzieży w Poznaniu.
Profesjonalistów, którzy pomagają nastolatkom uporać się z problemami, znajdziesz w Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego.
Magister Katarzyna Rogodzińska jest psychologiem o specjalizacji z psychoterapii zaburzeń psychicznych i seksuologii klinicznej, które ukończyła na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udziela konsultacji i wsparcia psychologicznego oraz psychoedukacyjnego pacjentom od 3 roku życia.
Magister Patrycja Bąk ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w m.in szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, przychodniach lekarskich oraz punkcie kryzysowych interwencji.
Magister Weronika Loch ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego przy UAM. Udziela wsparcia i konsultacji osobom, które ukończyły 3 rok życia, zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi oraz adaptacyjnymi.
Magister Karolina Pudełko, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Psychologia, ze specjalizacją w zakresie psychoterapii zaburzeń psychicznych oraz klinicznej seksuologii. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków oraz podyplomowe studia przy Instytucie Psychologii UAM z seksuologii klinicznej, w zakresie opiniowania, edukacji oraz terapii.
Magister Wojciech Gorczyński ukończył dwa kierunki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu – psychologię i kognitywistykę. Dodatkowo poszerzył swoje kwalifikacje uczęszczając do czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-bawioralnej w Warszawie w Centrum CBT-EDU.
Mgr Gabriela Kozioł to psycholog przyjmujący w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Poznaniu. Pomaga osobom dorosłym doświadczającym kryzysów życiowych, depresji i lęków. Wspiera też Pacjentów w przepracowaniu relacji do samych siebie i innych osób ze swojego otoczenia.
Jeśli masz konto w Portalu pacjenta Centrum Medycznego Damiana, możesz zarezerwować wizytę korzystając z Damian Online
Umów wizytęPsycholog dla młodzieży jest specjalistą po studiach wyższych, specjalizującym się w problematyce dzieci i/lub młodzieży. Ma ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, a także uprawnienia do przeprowadzania określonych testów psychologicznych z dziećmi i młodzieżą.
Dla psychologa młodzieży problemy, z którymi borykają się młodzi, nie są zagadką. Dzięki temu dużo łatwiej jest mu zidentyfikować źródło trudności i jak najszybciej udzielić pomocy Pacjentowi, aby ten możliwie szybko znów mógł w pełni cieszyć się życiem.
Dzięki swoim predyspozycjom psycholog dla młodzieży jest osobą, której nastolatkowie mogą śmiało powierzyć swoje obawy, zwierzyć się z problemów i omówić wątpliwości, z którymi się mierzą. Terapeuta dla młodzieży odpowiednio prowadzi pacjenta, aby pomóc mu w rozwiązaniu konfliktów, nabraniu pewności siebie oraz zmierzeniu się z przeciwnościami.
Istnieje stereotyp mówiący o tym, że z pomocy psychologa lub psychiatry korzystają tylko osoby słabe lub poważnie chore. Prawda jest jednak zupełnie inna. Większość ludzi boryka się na pewnym etapie życia z problemami, które wymagają specjalistycznego wsparcia. Nie korzystając z niego, tracą szansę na pomoc.
Światełkiem w tunelu jest rosnąca popularność klinik psychologicznych oraz psychologów specjalizujących się w danej dziedzinie, którzy dzięki nieustannemu poszerzania swojej wiedzy potrafią coraz lepiej pomagać Pacjentom.
Codzienność jest coraz bardziej wymagająca. Żyjemy w stresie, niepokoju, strachu „o jutro” i nieustannym pędzie. Narzekamy na brak czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Taki stan rzeczy niestety odbija się na naszej psychice.
Młodzi ludzie ze względu na burzę zmian zachodzących w ich organizmach mogą przeżywać powszednie kłopoty dużo bardziej intensywnie i potrzebować pomocy kogoś, kto zrozumie ich problemy lepiej, oni sami lub ich najbliżsi.
Psycholog dla młodzieży w Poznaniu udziela pomocy w przypadku bardzo wielu problemów, z którymi może zmagać się nastolatek. Do najczęstszych trudności wzbudzających niepokój opiekunów należą:
Bardzo istotna jest świadomość rodziców i opiekunów, że wszystkie niepokojące sygnały należy traktować poważnie. Może się zdarzyć, że problemy nastolatka to chwilowy stan, natomiast jeśli jego przyczyny są bardziej złożone, problemy mogą się pogłębiać i skutkować poważnymi zaburzeniami wymagającymi leczenia psychiatrycznego, a nawet hospitalizacji.
Dobry psycholog już po jednym lub dwóch spotkaniach będzie umiał określić powagę sytuacji i odpowiednio pokierować planem terapeutycznym.
Stacjonarna i telemedyczna wizyta u psychologa dla dzieci i młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego Mind Health w Poznaniu kosztuje 150 zł*. Taka sama jest cena konsultacji z psychoterapeutą.
Pomoc można uzyskać także w ramach terapii grupowej w placówce bądź online, a w przypadku potrzeby przepracowania kłopotów w rodzinie jest możliwość skorzystania z psychoterapii rodzinnej w cenie 200 zł za godzinę*.
Przebieg pierwszej wizyty u psychologa dla młodzieży w Poznaniu jest dostosowywany do wieku Pacjenta.
W przypadku młodzieży w wieku 11–16 lat odbywa się ona z udziałem rodziców lub opiekunów prawnych dziecka. Psycholog przeprowadza wywiad, odpowiada na pytania i weryfikuje, jak dorośli widzą problem, z którym boryka się ich podopieczny.
Następne wizyty odbywają się przeważnie z samym Pacjentem, a psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, która oznacza, że terapeuta nie może zdradzać przebiegu terapii (wyjątkiem jest poważne zagrożenie życia lub zdrowia Pacjenta). Dzięki temu młodzież może w pełni zaufać psychologowi oraz powierzyć mu swoje troski i stawić czoło problemom.
Starsza młodzież niekoniecznie musi przychodzić na pierwszą wizytę z rodzicami, nie oznacza to jednak, że spotkanie terapeuty z nimi nie byłoby wskazane. Warto postępować w tej sprawie zgodnie z sugestiami psychologa, ponieważ zależy mu na jak najszybszym udzieleniu profesjonalnej pomocy Pacjentowi.
Niezmiernie często okazuje się, że problemy młodzieży rzutują na całą rodzinę, albo wręcz wynikają z pewnych istniejących w niej uwarunkowań. Tym bardziej warto wtedy rozpatrzyć terapię rodzinną.
* Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.